Cała PolskaPark rozrywkipodróże, wakacje, wyjazdy

Park rozrywki Majaland Kownaty

Każdy lubi radość i zabawę, a dzieci to już szczególnie! Zabawa jest im potrzebna do prawidłowego rozwoju. Oprócz zwykłych osiedlowych, czy parkowych placów zabaw, coraz częściej i chętniej odwiedzamy ze swoimi pociechami duże tematyczne parki rozrywki. Ciekawi i głodni nowych wrażeń postanowiliśmy odwiedzić kolejny w tym roku park rozrywki Majaland Kownaty.

Wcześniej byliśmy już w JuraPark Krasiejów oraz Energylandia w Zatorze.

Majalad zlokalizowany jest zdecydowanie bliżej naszego miejsca zamieszkania niż dwa poprzednie parki. Z Poznania autostradą jedzie się trochę ponad 1 h. Fakt, że do kosztów trzeba doliczyć opłaty za autostradę, tj. 70 zł w dwie strony, jednak plusem jest bardzo prosty dojazd, bo park znajduje się zaraz przy zjeździe z autostrady w miejscowości Torzym.

Majaland to stosunkowo nowy park rozrywki na mapie Polski. Został otwarty w 2018 r., cały czas trwa jego rozbudowa i dochodzą nowe atrakcje. Na razie nie jest bardzo duży. Jednak, to co odróżnia go od pozostałych miejsc, to fakt, że część atrakcji znajduje się pod dachem. Oznacza to, że można swobodnie korzystać z nich w niepogodę, czy zimą.

Majaland Kownaty zdecydowanie przeznaczony jest dla rodzin z mniejszymi dziećmi. Myślę, że wiek ok. 12 lat jest taki graniczny. Nastolatki raczej szybko się tam znudzą, ale za to maluszki i starszaki na pewno znajdą dla siebie mnóstwo fajnych rzeczy. Oczywiście rodzice też mają radochę z oferowanych atrakcji, choć część z nich jest dostępna tylko i wyłącznie dla dzieci. Pozostałe, mimo że bardzo dziecinne i infantylne, dają wiele śmiechu i radości 😉 .

Motywem przewodnim parku, jak sama nazwa wskazuje są bohaterowie bajki Pszczółka Maja, czyli Maja, Gucio, Filip i inni, a także postaci z innych bajek, np. Heidi i Wikinga Vicka. Tak więc właśnie tych bohaterów można spotkać przechadzających się wokół gości, przybić z nimi piątkę, czy strzelić fotkę.

Majaland Kownaty to kolejny tego typu park rozrywki w Europie. Pozostałe znajdują się w Niemczech, Belgii i Holandii.

Uwagi praktyczne:

Do Majaland warto wziąć ze sobą własny prowiant, gdyż jedzenie, przekąski i napoje są stosunkowo drogie (np. zapiekanka – ponad 20 zł, lody włoskie ok. 10 zł).

Koszt biletów w sezonie wysokim : dzieci powyżej 1 m wzrostu i dorośli – 89,90 zł, dzieci od 85 cm do 99 cm – 39,90, maluszki – 1 zł  (na prośbę bez problemu wystawiają fakturę)

Na Kartę Dużej Rodziny przysługują zniżki – u nas to wyniosło 30 zł mniej na osobę (muszę przyznać, że to sporo)

Koszt parkingu – 10 zł

Tak, jak wspomniałam wcześniej – jeśli jedziemy autostradą trzeba doliczyć koszt 2x 35 zł

W parku jest plac z „tańczącą” fontanną. Jeśli mamy zamiar pozwolić dzieciom bawić się w tym miejscu, warto wziąć coś na przebranie 😉

W słoneczne dni nie zapomnijcie o okryciu głowy. Niestety na zewnątrz nie ma zbyt wiele cienia.

Jeśli chcecie uniknąć tłoku i kolejek do atrakcji (choć nie są jakoś przerażająco długie) polecam wybrać się do parku o godz. 10:00. Wówczas jest pusto nawet w weekend

Jeśli dzieci boją się szybkości lepiej nie zabierajcie ich na rollercoaster Wilkołak, bo on naprawdę daje czadu… Uważam, że ta atrakcja jest zdecydowanie dla starszych.

Nasza osobista opinia

Nam, a zwłaszcza naszemu 7-letniemu synkowi bardzo się podobało. Prawie wszystkie atrakcje są dostosowane do małych dzieci. Jest kolorowo, przyjemnie, wesoło. Co kilka godzin odbywa się przedstawienie z udziałem postaci w bajek. Dodatkowo są place zabaw dla dzieci, zarówno pod dachem, jak i na zewnątrz.

Zdecydowanie polecam! Nawet z mniejszymi dziećmi 🙂