Place zabawPoznań i okolicespacery po mieście

Plac zabaw nad Maltą

Ostatnio jak grzyby po deszczu powstają w Poznaniu nowe place zabaw dla dzieci. Oczywiście my rodzice i nasze pociechy ogromnie się z tego cieszymy, bo wreszcie mamy kilka fajnych punktów dla dzieci w naszym pięknym mieście. Jednym z takich nowo otwartych miejsc przyjaznych dzieciom jest plac zabaw nad Maltą.

Plac mieści się naprzeciwko stoku MaltaSky, czyli po tej samej stronie jeziora, co Termy Maltańskie. Najlepiej samochód zaparkować na parkingu przy Termach tuż obok stacji Maltanki i zejść kawałek w dół. Po prawej stronie ujrzymy nowy plac zabaw, którego konstrukcja przypomina ogromny okręt.

Plac zabaw nad Maltą utrzymany jest w konwencji morskiej (wodnej). Oprócz ogromnego okrętu ze zjeżdżalniami, drabinkami, linami, ściankami do wspinaczki, mostkami, schodkami i innymi atrakcjami, możemy tu dojrzeć karuzelę w kształcie ośmiornicy, huśtawki, tyrolkę i ruchome obrotowe kule.

Tuż obok usytuowana jest przestrzeń dla mniejszych dzieci z małą zjeżdżalnią, huśtawką i bujaczkami na sprężynach w kształcie konika morskiego i stateczku. Dla rodziców wokoło rozmieszczono ławki (w moim odczuciu mogłoby być ich trochę więcej). Podłoże wykonane jest z miękkiego chodnika oraz piasku. Całość ogrodzono płotem. Dodatkowym atutem jest lokalizacja placu nad samym jeziorem maltańskim, więc piękne widoki oraz cudowny zachód słońca mamy w pakiecie 🙂 . Trzeba przyznać, że cała przestrzeń została ładnie i ciekawie zaaranżowana i co najważniejsze, dzieciom się bardzo podoba! Zresztą zobaczcie sami 🙂