Place zabawPoznań i okolice

Plac zabaw w Luboniu na Wzgórzu Jana Pawła II

Tym razem chciałam Wam przedstawić bardzo fajny plac zabaw dla dzieci oraz cały kompleks rekreacyjno-spacerowy, który powstał (i nadal cały czas jest tworzony) w Luboniu na Wzgórzu Jana Pawła II.

Wzgórze Jana Pawła II w Luboniu koło Poznania, zwane również Wzgórzem Papieskim lub Parkiem Papieskim powstało w latach 2001-2003, gdy zaczęto budowę autostrady A2. Wówczas z otrzymanej podczas budowy ziemi usypano dość sporych rozmiarów wzniesienie, które kształtem przypomina kopiec. Na szczycie wzgórza znajduje się krzyż oraz tablica na cześć papieża Jana Pawła II.

Po jakimś czasie zaczęto miejsce to przekształcać w tereny rekreacyjno-spacerowe. I tak powstał tu swoisty park z alejkami, nasadzeniami, wybieg dla psów, siłowni epod chmurką oraz bardzo ciekawy ogrodzony dość duży plac zabaw dla dzieci, miasteczko drogowe, łąka kwietna i zielony labirynt.

Muszę przyznać, że miejsce to zrobiło na mnie duże wrażenie. Cała przestrzeń bardzo fajnie zaaranżowana, ciekawa i pomysłowa. Świetna lokalizacja, łatwy dojazd (tuż przy granicy z Poznaniem), parking – to wszystko sprawia, że wpisuję je na moją listę „fajnych miejsc”, które z pewnością będziemy odwiedzać częściej ;).

Park cały czas się rozwija, dochodzą nowe interesujące przestrzenie, nowe alejki, nowe nasadzenia roślin i drzew. Myślę, że na wiosnę Wzgórze Papieskie będzie jeszcze piękniejsze i ciekawsze.

Na razie drzewa są jeszcze dość małe, dlatego w gorące, słoneczne dni trzeba liczyć się z dużym nasłonecznieniem i wówczas warto ubrać i sobie i dziecku coś na głowę oraz zaopatrzyć się w krem z filtrem. Polecam wziąć ze sobą rolki, hulajnogę lub rower, bo jest tu dużo miejsca, gdzie dzieci mogą pojeździć.

Sam plac zabaw w Luboniu też robi wrażenie. Dzieci znajdą tu dużo ciekawej infrastruktury i urządzeń do przeróżnych aktywności. Są różnego rodzaju huśtawki, drabinki, zjeżdżalnie, karuzele, ławki, ławeczki, tyrolka oraz wiele innych ciekawych rzeczy. Na uwagę zasługują również posadzone tu rośliny, które są pięknym i wyjątkowym tłem tego miejsca i nadają mu swoisty klimat.

Fajną przestrzenią jest też zielony labirynt. Nie jest skomplikowany, więc nawet małe dzieci będą miały z niego frajdę, bez strachu, że się zagubią. To świetne miejsce na zabawy w berka, czy szukano 😉

Wzgórze Papieskie w Luboniu polecam również właścicielom psów. Znajduje się bowiem tutaj ogrodzony wybieg dla psiaków. Co prawda jest już dość mocno naruszony zębem czasu i moim zdaniem wymaga modernizacji, ale tworzy bezpieczną zamkniętą przestrzeń na wybieganie i zabawy z psem.

Tuż obok psiego wybiegu znajduje się niewielki parking na kilka samochodów.