Ciekawe wydarzeniaInne miejscaPoznań i okolice

BimbaBus – nowa atrakcja turystyczna w Poznaniu

Miło mi Wam zakomunikować, że od sierpnia 2020 mamy w Poznaniu nową wyjątkową atrakcję turystyczną! Jest nią BimbaBus, czyli piętrowy autobus z otwieranym dachem, dzięki któremu można zwiedzić najciekawsze i najważniejsze miejsca w mieście.

To nie lada atrakcja nie tylko dla przyjezdnych, ale również dla mieszkańców Poznania, którzy myślą, że znają Poznań jak własną kieszeń, a okazuje się, że BimbaBus daje możliwość spojrzenia na miasto z zupełnie innej perspektywy. I to dopiero otwiera oczy…

Muszę przyznać, że byłam bardzo ciekawa tej atrakcji i gdy tylko dostałam zaproszenie na przejażdżkę, od razu z niej skorzystaliśmy. Spodobał mi się sam pomysł na BimbaBus i powiem szczerze, że rzeczywiście czegoś takiego w Poznaniu brakowało.

BimbaBus to nie tylko kurs autobusem po mieście, to również ciekawie opowiedziana historia miasta i poszczególnych jego dzielnic, ulic, miejsc.

My mieliśmy okazję uczestniczyć w przejażdżce z przewodnikiem, który w niezwykle zajmujący sposób przez całą drogę opowiadał o kulturze i historii Poznania. Opowieści były na tyle ciekawe, że nasz ośmiolatek słuchał ich z wielkim zainteresowaniem.

W busie mieliśmy przyjemność siedzieć na górnym pokładzie, i z racji pięknej pogody, z rozsuniętym dachem. To dopiero była frajda dla dzieci! Nie dość, że na wszystko mogły patrzeć z góry, to jeszcze mogły podziwiać błękitne niebo, drzewa, przelatujące ptaki, całe budynki 😉 Nasz Grześ był zachwycony! 🙂

BimbaBus ma zaplanowaną ciekawą trasę, na której znajduje się kilka przystanków w najważniejszych turystycznie miejscach. I tak busem przejeżdża się od Muzeum Narodowego na Alejach Marcinkowskiego, następnie przez dzielnicę Cesarską, Śródmieście, potem Jezioro Maltańskie i Ostrów Tumski. Autobus porusza się wolno, tak aby każdy mógł dokładnie przyjrzeć się najistotniejszym omawianym zabytkom, placom, budynkom, miejscom.

W BimbaBusie najfajniejsze jest też to, że można z niego wysiąść na dowolnym przystanku, zwiedzić okolicę, a następnie wsiąść na tym samym przystanku, na kolejny kurs i dokończyć zwiedzanie – i to wszystko w cenie jednego biletu!

A oto spis wszystkich przystanków:

  1. Poznań Stare Miasto – Aleje Marcinkowskiego
  2. Poznań Dzielnica Cesarska
  3. Poznań Śródmieście cz. I
  4. Poznań Stary Browar Śródmieście cz. II
  5. Poznań Malta
  6. Poznań Ostrów Tumski
  7. Poznań Przystanek Początkowy

Tak więc z BimbaBusu zobaczymy zarówno zamek cesarski, ulicę Św. Marcina, Plac Adama Mickiewicza z trzema krzyżami, gmachy uniwersyteckie, Operę poznańską, Stary Browar, poznańską Maltę z Malta Ski, Katedrę, budynek Bałtyku i wiele innych…

Oraz dowiemy się m.in. skąd właściwie wzięła się nazwa „Malta”, dlaczego jedna z poznańskich dzielnic nosi nazwę „Rataje”, dlaczego ten czarny budynek koło ronda Kaponiera nazywany jest przez poznaniaków „Bałtykiem” i wiele innych ciekawostek, o których niejeden Poznaniak również nie wie lub nie zdaje sobie sprawy ;).

Jeśli chcielibyście wybrać się z dziećmi na taką niesamowitą wycieczkę po Poznaniu, zapraszam Was na stronę BimbaBus , bo tu dowiecie się szczegółów 🙂

Powiem jedno: naprawdę warto i bardzo polecam! Super atrakcja dla wszystkich!

A całej przesympatycznej ekipie BimbaBus gratuluję pomysłu i zapału! Brawo!

*partnerem wpisu jest BimbaBus