Książki, filmy, gry

Podróżuj z dzieckiem

książka1To, że podróżować z dzieckiem można, to już wiemy. Wciąż jednak zadajemy sobie pytania: dokąd najlepiej pojechać?, czy podróż będzie bezpieczna dla dziecka?, czy dziecko nie jest jeszcze za małe?, co ze sobą zabrać?, jak się spakować? Itd., itp. Gdzie na nie wszystkie znaleźć odpowiedź? Otóż, można na przykład w książce.

Wpadła mi kiedyś w oko książka małżeństwa Kobusów: Podróżuj z dzieckiem. Oczywiście od razu ją kupiłam. Jest to niezwykle przydatny poradnik praktyczny o podróżowaniu z dziećmi. Autorzy co prawda potrafią ze swymi pociechami wyjechać w najdalsze i najbardziej niezwykłe zakątki świata, ale myślę, że ta pozycja będzie przydatna również na mniej egzotyczne wyprawy, nawet po Polsce.

Znajdziemy w niej podpowiedzi, jak dobrze się spakować, jakie zabawki zabrać w podróż, jak najwygodniej przemieszczać się z dzieckiem/dziećmi. Poczytamy również o ubezpieczeniach, o zdrowiu i o tym, jak chronić się przed niebezpiecznymi owadami, co jadać, a czego raczej nie próbować. W książce zawarto także krótki kurs fotografowania dzieci oraz wiele innych wskazówek i informacji, niezbędnych w wyjazdach z dziećmi.

Książka podzielona jest na rozdziały, każdy dotyczy innego zagadnienia i zaakcentowany jest innym znaczkiem i kolorem. Bardzo ułatwia to wyszukanie interesującego nas tematu. Zawiera również piękne fotografie rodziny Kobusów z wypraw do różnych państw świata, ale także z wyjazdów w nasze cudne rodzime strony.

Teraz może kilka słów o autorach. Anna i Krzysztof Kobusowie są dziennikarzami i fotografami. Od wielu lat podróżują razem po świecie. Kiedy urodziły im się dzieci, zaczęli wojażować w nimi. Prowadzą również bardzo interesujący portal Mały podróżnik, na którym można poczytać o ich wspólnych wyjazdach. Ja osobiście śledzę ich poczynania od dłuższego czasu. Miałam przyjemność uczestniczyć też w spotkaniu zorganizowanym na Targach Poznańskich, na którym opowiadali o swoich wyprawach. Posiadają duże doświadczenie, przeżyli ciekawe przygody i wiele zobaczyli. Dlatego też są moją inspiracją :), szczególnie na zbliżający się sezon wakacyjny.