Warsztaty, wykłady dla rodziców

Warsztaty z fotografii parentingowej z Olympusem

OLYMPUS DIGITAL CAMERADostałam zaproszenie na warsztaty fotografii dziecięcej organizowanej przez sieć reklamową BLOGmedia dla marki Olympus Polska sp. z o.o. dla matek-blogerek. Jako, że na fotografii się za bardzo nie znam, choć lubię robić zdjęcia, a przede wszystkim lubię, gdy w moich blogowych wpisach są obrazki, postanowiłam skorzystać z okazji i zapisać się na zajęcia. Co tam, a nóż się czegoś nauczę ;).

No i poszłam. Obawiałam się, że będę jedyną „zieloną” uczestniczką warsztatów, ale na OLYMPUS DIGITAL CAMERAszczęście nie byłam. Co prawda, niektóre blogerki zadziwiły mnie swoją profesjonalną wiedzą fotograficzną, jednak znalazło się kilka takich jak ja, czyli niewiedzących nawet jakim sprzętem dysponujemy.

Zajęcia odbywały się w Bonbon Cafe w Poznaniu, a prowadzili je przemili i przesympatyczni młodzi ludzie z pasją Diana i Rafał Krasa – rodzeństwo fotografów pracujące razem. Dzięki nim takie pojęcia, jak: ISO, przysłona i czas, przestały wreszcie mi być obce i brzmieć jak co najmniej język chiński. Na czas zajęć, każda z uczestniczek dostała do dyspozycji malutki, ale jakże profesjonalny aparacik Olympusa z różnymi wymiennymi obiektywami. Przez cały czas nauki, mogłyśmy zapoznawać się z jego działaniem, możliwościami i robić zdjęcia do woli.OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Oprócz nauki na spotkaniu miałyśmy okazję spróbować pysznych specjałów z lokalu, a także napić się kawki, poznać się nawzajem oraz pogadać ze sobą, nie tylko na tematy związane z fotografią. Dzieci w tym czasie świetnie się bawiły pod czujnym okiem animatorek.

Mam nadzieję, że to czego się tam dowiedziałam, zostanie mi w głowie na dłużej, a zdjęcia, które teraz będę robić, staną się lepsze i ładniejsze. No i oczywiście, może wreszcie zacznę je pstrykać „prawdziwym” aparatem :).olympus2