do aquaparku, na basen, lodowiskoInne miejsca

Popływać z nastolatkiem. Chwiałka Poznań

chwiałkaObecnie nastolatki w większości dużo przesiadują w domu przed komputerem. Czasami bardzo trudno jest ich nakłonić do jakiejkolwiek aktywności fizycznej. Problem ten dotyczy także ćwiczeń na lekcji W-fu w szkole. Coraz częściej im się po prostu nie chce ruszać.

Kiedyś, „za naszych czasów” ;), gdy nie było jeszcze Internetu (bo komputery już były, pamiętam – sama miałam Amigę 500 i śmigałam w jakieś prymitywne gierki), bywało, że całymi dniami biegaliśmy po dworze. Wiosną i latem całe chmary dzieciaków latały po podwórku, hałasowały, krzyczały, grały w gumę, linkę, jeździły na rowerze.

Teraz większość czasu naszych nastoletnich pociech pochłania Internet, serwisy społecznościowe i gry on-line. Przyjaciół też mają wirtualnych, z kolegami rozmawiają zazwyczaj przez komunikatory.

Aby oderwać ich od tej codzienności, zaprośmy nasze pociechy i wybierzmy się z nimi na basen. W Poznaniu jest wiele aquaparków i pływalni. Na pewno znajdziemy jakąś ciekawą ofertę. Możemy przecież sami dać przykład i popływać. Korzyść z tego wypłynie zarówno dla nas, jak i dla dzieci. Poświęćmy temu chociaż godzinkę w tygodniu, to przecież nie tak wiele.

Bardzo fajną ofertę ma na przykład poznańska Chwiałka. Promocja „piątki za piątkę” dotyczy wejść we wszystkie piątki za 5 zł na osobę. Dlaczego by nie skorzystać z takiej propozycji? Trochę ruchu z pewnością nam się przyda.

Pływalnia Chwiałka