Cała PolskaJezioroWycieczki, podróże z psem

Promenada i pomosty – Jezioro Miedwie koło Stargardu

Jezioro Miedwie kojarzy mi się z dzieciństwem i z wakacjami, gdyż jako dziecko jeździłam do Stargardu na wakacje, a nad Miedwiem bywałam bardzo często.

Teraz wróciłam tu po prawie 20 latach i szczerze mówiąc jestem zachwycona tą okolicą. Infrastruktura nad Jeziorem Miedwie bardzo się zmieniła od czasu mojej ostatniej wizyty i powiem Wam, że naprawdę daję jej 10 punktów na 10 😉

Od kilku lat okolice północnego brzegu jeziora Miedwie, w miejscowości Morzyczyn, przechodzą gruntowne zmiany. Wzdłuż brzegu jeziora wybudowano nową promenadę spacerową o długości około 1 km, na której co kilka metrów wkomponowano w płytę chodnikową mosiężne tablice informacyjne o występujących w rejonie gatunków zwierząt i roślin. Po pierwsze jest to bardzo ciekawy element podczas spacerów, a po drugie wygląda to niezwykle estetycznie i przypomina aleje gwiazd (znane choćby z Międzyzdrojów). Lecz tym razem owymi „gwiazdami” nie są ludzie, a poszczególne okazy flory i fauny 🙂

Niesamowity park przyrody nad Miedwiem

Kolejnym przepięknym miejscem, które zrobiło na mnie ogromne wrażenie, co sprawiło, że okrzyknęłam je moim „odkryciem roku”, jest sieć drewnianych pomostów, które wiją się nad samym brzegiem jeziora Miedwie, na bagiennych terenach wśród olchowego nadbrzeżnego lasu. To park przyrody nad Miedwiem.

Owe pomosty mają długość setek metrów, więc spacer po nich to wyjątkowa przyjemność, którą można przedłużać w nieskończoność 🙂

Co kawałek pomosty wychodzą w głąb jeziora, tworząc liczne większe i mniejsze tarasy widokowe z widokiem na taflę jeziora. Zakątek ten całkowicie skradł moje serce, gdyż uwielbiam tego typu atrakcje 🙂

Zresztą zobaczcie sami jak tu pięknie i klimatycznie 🙂 To idealne miejsce na spacery, relaks i odpoczynek, a także ochłodę w upalne dni 🙂 . Jest po prostu bosko!

Nad Jeziorem Miedwie znajduje się muszla koncertowa z dachem w kształcie żagla, nowoczesne molo z werandą, kąpielisko, place zabaw oraz skatepork, a także pergole z pnączami, liczne ławki i miejsce na grillowanie.
Oczywiście w sezonie otwarte są tu również bary, restauracje, lodziarnie i przeróżne atrakcje oraz wypożyczalnie sprzętu wodnego.

Nad jeziorem Miedwie znaleźć można przeróżne ośrodki wypoczynkowe, campingi, domki do wynajęcia, gdyż jest to znana i chętnie odwiedzana przez letników miejscówka wypoczynkowa.

Będąc w tej okolicy warto jeszcze zajrzeć do Krzywego Lasu 🙂 https://zdzieckiemdo.pl/krzywy-las-gryfino/