Do lasuInne miejscaPoznań i okolice

Ścieżka w koronach drzew – Poznań

W Poznaniu w kwietniu (czyli dosłownie parę dni temu) udostępniono nową atrakcję turystyczną. Niestety z powodu pandemii nie było jakiegoś oficjalnego otwarcia, jednak już teraz można z tej atrakcji swobodnie korzystać. Co to za atrakcja? To druga w Polsce ścieżka w koronach drzew.

Ścieżka w koronach drzew w Poznaniu to drewniana konstrukcja o długości 260 m. Co prawda spacer nią trwa zaledwie kilka minut, lecz doznania są naprawdę unikatowe. Wznosi się ona bowiem na wysokości 13 metrów nad ziemią i okalają ją wysokie drzewa. To doskonałe miejsce na wypatrywanie ptaków i słuchanie ich pięknego śpiewu.

Ścieżka zlokalizowana jest na terenie leśnictwa Antoninek, w sąsiedztwie ogrodu zoologicznego tuż obok poznańskiej Malty. To piękny leśny teren, przez który przepływa niewielki strumyk – Szklarka. To właśnie od nazwy strumienia wzięła się także nazwa całej okolicy – Dolina Szklarki. Całość oddalona jest zaledwie kilka km od centrum Poznania, więc nie dziwi fakt, że to jeden z ulubionych terenów rekreacyjnych poznaniaków.

Konstrukcja robi naprawdę spore wrażenie. Obiekt jest dopracowany we wszystkich szczegółach. Oprócz trasy spacerowej znajdziecie tu przy wejściach tablice informacyjne, stojaki na rowery, a na drewnianej ścieżce – punkty widokowe z ławkami oraz wiatę z miejscem piknikowo-odpoczynkowym.

Jeden koniec ścieżki znajduje się niedaleko od ulicy Czekalskie i tu obecnie jest wejście na ścieżkę (w okresie pandemii ścieżka jest jednokierunkowa), natomiast drugi koniec jest w okolicy parkingu przy nowym zoo.

Ścieżka w koronach drzew leży na szlaku w Dolinie Szklarki. Na tej samej trasie znajduje się również opisywana przeze mnie wcześniej kładka na bagnach w Dolinie Cybiny (szczegóły znajdziecie tutaj https://zdzieckiemdo.pl/sciezka-przyrodnicza-dolina-cybiny/).

Jeśli macie ochotę połączyć te dwie atrakcje, to polecam! Co prawda wówczas warto przygotować się na kilkugodzinny spacerek, lecz za to pełen niezapomnianych wrażeń.

Jeżeli jednak chcecie tu przyjechać tylko zobaczyć nową ścieżkę, to samochód proponuję zostawić w okolicach ulic: Mogileńskiej/Czekalskie. Stamtąd do drewnianej kładki jest dosłownie kilkadzieścia metrów.

Życzę udanej wycieczki! 🙂