Inne miejscaPoznań i okolice

Palmiarnia Poznańska dobra na niepogodę

P1000939palm2Palmiarnia poznańska to jedno z naszych ulubionych miejsc w Poznaniu, zwłaszcza w pochmurne, zimne dni. Najchętniej przychodzimy tu jesienią lub zimą, gdy wokoło nie ma zieleni, jest ponuro i brzydko. Natomiast w Palmiarni zawsze jest zielono, ciepło i kolorowo 🙂

Przed południem nie ma w Palmiarni dużo ludzi, dlatego to najlepsza pora na wizytę. Wyjątkiem są wycieczki dzieciaków ze szkół lub przedszkoli. Na szczęście ta głośna chmara szybciutko przebiega i znów jest cicho i spokojnie :).

Po palmiarni można spacerować z wózkiem, panuje tam specyficzny mikroklimat, jest dość wilgotno, ale ciepło. Należy pamiętać o odpowiednim ubraniu dziecka, najlepiej ubrać na cebulkę, wtedy można zdejmować lub zakładać kolejne warstwy według potrzeb.P1000951palm3

Palmiarnia Poznańska składa się z kilku pawilonów. W każdym z nich panuje inny klimat i przedstawione są rośliny z danej strefy klimatycznej. Tak więc znajdziemy tu bujną roślinność z lasów tropikalnych, a także rośliny ze stepów i pustynnych okolic.

Dla dziecka jest mnóstwo ciekawych rzeczy: od egzotycznych roślinek, aż po małe zwierzęta. Są żółwie, jaszczurki, ptaki i ryby. Spaceruje się wśród ogromnych palm, przepięknych kaktusów i drzewek cytrusowych.

Można tu odetchnąć od codziennego zgiełku, przysiąść na przygotowanych co kilka kroków ławeczkach i nacieszyć się zielenią.

Ceny biletów (na rok 2020)

Bilety wstępu:

normalny: 12 zł;

ulgowy: 8 zł;

ulgowy: 2 zł dla opiekuna grupy zorganizowanej lub opiekuna osoby z niepełnosprawnością;

dla posiadaczy Poznańskiej Karty Dużej Rodziny: normalny: 8 zł, ulgowy: 6 zł;

Jest też jeden pawilon akwariami. Jednak, aby tam wejść trzeba pokonać schody, na których nie ma podjazdu dla wózków. Ryby są bardzo ciekawe, można podziwiać m.in. ogromne sumy i inne egzotyczne ryby.

A gdy będziemy chcieli trochę odpocząć i napić się kawy, możemy się udać do kawiarni „7 kontynentów”.

Palmiarnia Poznańska