Inne miejscana łono przyrody

Spacerowa Malta Poznań

P10102821Okolice jeziora Maltańskiego to idealne miejsce na rodzinne spacery i nie tylko. Poznańska Malta to rozległy teren rekreacyjny, uwielbiany przez rowerzystów, trenujących biegi, jeżdżących na rolkach i oczywiście rodziców z dziećmi. Znajduje się tutaj całoroczny ośrodek narciarski Malta Ski, sezonowe sztuczne lodowisko, sezonowe kino letnie, tor saneczkowy, park linowy, pole do gry mini golfa, pole treningowe oraz sezonowa wypożyczalnia rowerów MaltaBike. Oprócz tego jest kilka stref dla małych dzieci, w których można znaleźć zjeżdżalnię, drewniane tory przeszkód czy inne atrakcje.

Będąc kiedyś w Galerii Malta, postanowiliśmy zaczerpnąć świeżego powietrza i przejść się P10102731na długi spacer wzdłuż jeziora. Z centrum handlowego można przejść na teren Malty nowoczesnym mostem, który góruje nad ulicą. Po drodze mija się największą w Polsce pływającą instalację fontannową, która w nocy jest podświetlana.

Był to świetny sposób na zgubienie kilku kalorii po zjedzeniu przez nas pysznych porcji lodów. Jednak, aby dzieci się nie nudziły, warto pomyśleć o zapewnieniu im odpowiednich atrakcji. Na Malcie w atrakcjach można wybierać, więc nie powinno być z tym problemów.

Planując spacery wokół jeziora Maltańskiego, dobrze jest pomyśleć o zabraniu jakichś przekąsek i czegoś do picia, bo z tym akurat jest dość kiepsko w okolicy.

Chodząc po terenie nie rzuciło mi się też w oczy ani jedno miejsce, w którym byłoby można przewinąć dziecko. Musiałam więc zmienić Grzesiowi pieluszkę po prostu na ławce. Wybrałam bardziej ustronne miejsce, aby nie robić widowiska i szybko przebrałam malucha. malta

Mimo kilku niedogodności, uważam to miejsce za godne polecenia. Można tu wypocząć korzystając z komercyjnych, płatnych propozycji, ale też w sposób zorganizowany we własnym zakresie – bezpłatny i w tak ciekawie spędzić czas na świeżym powietrzu, w gronie rodziny czy przyjaciół.

Uaktualnienie (sierpień 2014): W tej chwili place zabaw w Malta Poznań wyglądają zupełnie inaczej, bowiem przeszły gruntowny remont, zainstalowano nowoczesne urządzenia i akcesoria dla dzieci.