Inne miejscana łono przyrody

Wspólny spacer po parku Sołackim

P10102651W piękny wiosenny dzień, skrzyknęłyśmy się z dziewczynami i wybrałyśmy się wraz z naszymi pociechami do parku Sołackiego w Poznaniu.
Jest to dość duży i bardzo urokliwy teren, idealny na spacery z małymi dziećmi. Można się tu rozkoszować ciszą, piękną zielenią, śpiewem ptaków. Można pochodzić po alejkach, odpoczywając od czasu do czasu na jednej z wielu ławek, można też rozłożyć się na kocu na trawce i zorganizować sobie piknik.

Park Sołacki cieszy się dużą popularnością wśród opiekunów dzieci, którzy jak tylko pogoda dopisuje, tłumnie przybywają do tego pięknego zakątka Poznania. Pośród ciekawej roślinności okalającej malowniczy stawek, dzieci jeżdżą na rowerkach, rolkach, a maluszki P10102621we wózkach pchanych przez mamy, babcie, tatusiów czy dziadków smacznie śpią na świeżym powietrzu. Każdy znajdzie tu kawałek przestrzeni dla siebie.

Można zorganizować się i przyjść większą grupką osób (tak jak my to zrobiłyśmy), wtedy jest przyjemniej i weselej. Dzieci wówczas mają towarzystwo, co jest okazją do nabycia nowych umiejętności społecznych i obcowania z rówieśnikami, a mamusie mają okazję podzielenia się uwagami na tematy związane z wychowaniem dzieci i poplotkowania.

W parku jest duży plac zabaw, gdzie trochę starsze dzieci mogą pokręcić się na karuzeli, pohuśtać nasołacz huśtawce, powchodzić na drabinki, pobiegać i pobawić w piaskownicy. Cały plac otoczony jest drewnianym ogrodzeniem. Na terenie parku znajduje się także restauracja.

Osoby, które lubią dłuższe wędrówki mogą wybrać się dalej w stronę Golęcina, a potem Rusałki. Cały czas idzie się przyjemnym leśnym szlakiem wśród drzew i stawów. Jest to naprawdę fajne miejsce spotkań, spacerów i oderwania się od zgiełku dużego miasta.