do muzeumInne miejscaPlace zabawPoznań i okolice

Strefa szyfrów dla dzieci w Centrum Szyfrów Enigma, Poznań

W Centrum Szyfrów Enigma, w lutym 2022 została utworzona nowa strefa dla dzieci. Jest to przestrzeń przeznaczona dla dzieci od 6 do 10 roku życia. Dzieci mogą tam przebywać tylko pod opieką osób dorosłych.

Strefa Szyfrów, bo tak została nazwana dziecięca przestrzeń, znajduje się na pierwszym piętrze, tuż przy wejściu na wystawę, naprzeciwko punktu odbioru audio przewodników. Jest czynna tylko w weekendy w godzinach od 10:00 do 19:00. Wstęp do strefy jest bezpłatny 🙂

Oczywiście nie bylibyśmy sobą, gdybyśmy nie poszli zobaczyć, co tam ciekawego dla dzieci jest 😉

No i powiem, że choć przestrzeń nie jest jakoś specjalnie duża, miło spędziliśmy tam ponad godzinę, bawiąc się, rozwiązując szyfry, zagadki i grając w gry.

W dziecięcej Strefie Szyfrów nie można się nudzić. Znaleźć tu można kilka stanowisk z interaktywnymi nośnikami edukacyjnymi, do których dołączone są instrukcje i wskazówki. Wszystko jest dostosowane do wieku wczesnoszkolnego.

Dzieci mogą kodować, odkrywać, rozwiązywać łamigłówki, przechodzić labirynty. Nam najbardziej przypadła do gustu gra przypominająca dawną grę mastermind (bawiliśmy się nią jako dzieci – jedna osoba ma za zadanie wymyślić kod składający się z kilku kolorowych punktów, a druga musi odgadnąć dokładne jego ułożenie ułożenie otrzymując pewne wskazówki). Bawiliśmy się w to bardzo długo i ciągle było nam mało 🙂 . Grzesiowi zabawa bardzo się spodobała 🙂

Do Strefy Szyfrów można wpaść przy okazji zwiedzania Centrum Szyfrów Enigma, ale też tak po prostu będąc w okolicy (w centrum Poznania).

Nie polecam dla młodszych dzieci, gdyż będą się tam po prostu nudzić. Prawie wszystkie gry wymagają znajomości liter i logicznego myślenia.

Polecam miejsce i życzę udanej wspólnej zabawy! 🙂

Przy okazji polecam i rekomenduję również zwiedzenie Centrum Szyfrów Enigma, myślę, że ta wyjątkowa wystawa wszystkim przypadnie do gustu.