Hobby

Szydełkowanie, moja nowa pasja

Robótki-czapkaNigdy, ale to nigdy nie przypuszczałabym, że kiedyś będę szydełkować. Zawsze wydawało mi się, że to zajęcie nie jest dla mnie, bo wymaga skupienia, cierpliwości, precyzji. Te cechy zdecydowanie nie są moją mocną stroną, a jednak…

Wszystko zaczęło się ok. miesiąc temu, gdy poszłam na warsztaty szydełkowania tylko dlatego, że prowadziła je moja znajoma i miały dotyczyć biżuterii na szydełku. Nie miałam żadnych oczekiwań, chciałam tylko nauczyć się czegoś nowego, pobyć w miłym gronie koleżanek i wyrwać się z domu. Lecz po spotkaniu wpadłam w nałóg, zaraziłam się nową pasją.

Zaczęłam namiętnie wyszukiwać w Internecie filmiki dotyczące szydełkowania, tutoriale – oglądałam je i próbowałam zrobić to samo. Pocięłam kilka starych koszulek, by uzyskać materiał do dziergania. Potem mąż kupił mi włóczkę i odpowiedni rozmiar szydełka i tak to poszło dalej.

A tutaj specjalnie dla Was tutorial jak zrobić włóczkę ze starego T-shirt-a: Jak zrobić włóczkę z koszulki

Teraz już nie wyobrażam sobie życia bez szydełka. Robię koszyki, czapki, opaski, a w planach mam jeszcze inne rzeczy. Uczę się nowych ściegów, łączeń, itp. Próbuję, dziergam, pruję i zaczynam od nowa. I powiem z dumą, że nawet coś tam mi z tego wychodzi. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to dopiero początki i do perfekcji jeszcze daleka droga, ale już teraz czuję dużą satysfakcję.
Robótki-czapka1Robótki-czapka2

A przy okazji uważam, że to bardzo przydatna umiejętność. Potrzebuję czapkę, szalik? Proszę bardzo, już się robi… Chcę paputki dla dziecka? Nie ma problemu! Robię tak jak chcę, dobieram kolory, kształt, fason i mam dokładnie to czego potrzebowałam. I to jest cudowne! Nie muszę tracić cennego czasu szukając odpowiedniej rzeczy w sklepach, bo przecież mogę zrobić ją sama.

Jeżeli jeszcze nie spróbowaliście, to zachęcam to zrobić. I nie przejmujcie się, że na początku Wam coś nie wyjdzie, lub ścieg będzie krzywy, to kwestia wprawy. Jeżeli pokonacie pierwsze frustracje, zapewniam, że dalej pójdzie Wam lepiej.

Szydełkowanie uspokaja, pozwala się wyciszyć, odprężyć, odpocząć po całym długim zabieganym lub stresującym dniu. Wyrabia cierpliwość, rozwija kreatywność i daje mnóstwo satysfakcji. Spróbujcie! Polecam!

P.S. No i oczywiście dziękuję Ani, dzięki której to wszystko się zaczęło oraz Milenie, która bardzo nalegała na zorganizowanie warsztatów. Dzięki Wam dziewczyny zdobyłam nową pasję!!!włóczkakoszyczek eco koszyczek eco1

Jak zrobić koszyczek ? Oto tutorial Koszyczek na szydełku

koszyczki