Ciekawe wydarzeniaPoznań i okolice

Targi Hobby Poznań

Raz w roku w Poznaniu odbywa się impreza, na którą mój sześcioletni Grześ czeka z wielką niecierpliwością. Chodzi oczywiście o Targi Hobby. Dlaczego tak je lubi? Bo to istny raj dla miłośników kolejek! A on kolejki uwielbia!

Targi Hobby odbywają się przeważnie w październiku, a my od lat jesteśmy wiernymi ich gośćmi. W tym roku oprócz Hobby, na tagach w tym samym czasie odbywa się także Retro Moto Show, czyli coś ciekawego nie tylko dla dzieci, ale również dla tatusiów (no i mamuś też).

Targi Hobby

Targi Hobby to nie tylko świat kolejek. To również planszówki. My uwielbiamy gry planszowe, dlatego chętnie odwiedzamy stoiska wydawnictw planszówek. Oprócz obejrzenia oferty, firmy mają stanowiska gdzie można po prostu zagrać w niektóre gry planszowe. W rym roku skorzystaliśmy z gier Cube i świetnie bawiliśmy się przy planszówkach dla całej rodziny „Mniam Mniam Placki” oraz „Wióry lecą”.

Kolejnym fajnym punktem na targach hobby jest w tym roku escape room. My uwielbiamy tego typu rozrywki, więc z wielką ochotą przystąpiliśmy do zabawy. Zostaliśmy zamknięci w namiocie, który był dżunglą i w ciągu 20 min musieliśmy znaleźć współrzędne naszego położenia, aby się stamtąd wydostać. Musieliśmy odszukać tajne kody, szyfry, klucze, żeby dotrzeć do ukrytych danych. Super zabawa!

W tym roku na targach hitem było stoisko Lego. Całe ogromne platformy scenek przeróżnych z najfajniejszych klocków na świecie. Ach, czego tam nie było! Miasta, stacje kolejowe, budynki, bitwy rycerzy, sceny ze Star Wars, i wiele, wiele innych. Dzieci mogą przy kilku stanowiskach sami wcielić się w konstruktorów, albo wziąć udział w wielkiej budowli poznańskiego ratusza.

Obowiązkową tematyką na każdych targach Hobby są oczywiście kolejki. Można tu zobaczyć większe i mniejsze makiety, są stoiska, przy których dzieci mogą własnoręcznie te kolejki wprowadzić w ruch.

Jest też co nie co dla miłośników modelarstwa. Można wziąć udział w warsztatach i stworzyć małą kolejkową makietę, albo zbudować model samolotu lub innego pojazdu.

Wyścigówki, tory wyścigowe, roboty to też ulubiony temat na targach Hobby! Na większości stanowisk dzieci mogą się pobawić lub wziąć udział w wyścigach.

Targi Retro Moto Show

W tym roku największa ekspozycja przypadła Retro Moto Show. Na powierzchni kilku hal targowych można oglądać przeróżne stare samochody. Od najstarszych, czyli tych z XIX w. do nieco młodszych, które jeszcze pamiętamy z naszych polskich dróg z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Grzesiowi najbardziej spodobała się wystawa MPK ze starym tramwajem i starymi autobusami. Świetne są również stare samochody funkcyjne: wojska, straży pożarnej, pogotowia, milicji.

Ach! Tego jest tak dużo, że nie sposób wszystkiego opisać, to trzeba po prostu samemu zobaczyć!

Targi Hobby 2019 – aktualizacja 16.11.2019

Oczywiście w w tym roku również wybraliśmy się na Targi Hobby. Tym razem targom nie towarzyszyły Targi Moto Show, ale to co zastaliśmy również nam się bardzo podobało. Mam wrażenie, że w tym roku było więcej warsztatów i stoisk, przy których dzieci mogły się pobawić, dotknąć, pojeździć, coś zrobić, pograć, poćwiczyć i wypróbować swoich sił w różnych dziedzinach. Nowością były też robótki ręczne, diy i inne tym podobne rzeczy. Polecamy!