Cała Polska

Zagroda alpaki – Gniezno

Ostatnio mieliśmy okazję odwiedzić wyjątkowe miejsce, z bardzo wyjątkowymi mieszkańcami. O tym miejscu wiedziałam od kilku miesięcy i bardzo chciałam pokazać je mojej rodzinie. Cóż to za miejsce? To Nasza Zagroda Alpaki i Przyjaciele w Gnieźnie.

Nasza zagroda Alpaki i Przyjaciele została stworzona z wielkiej pasji i miłości do zwierząt i chęci podzielenia się tym z innymi ludźmi. W tej chwili w zagrodzie mieszkają dwie alpaki. Są to chłopaki: Rudy i Leo. Alpaki to niesamowicie piękne i cudowne zwierzęta i mają niezwykle przyjemną w dotyku sierść, z której wytwarza się wełnę. Oprócz alpak można tu spotkać także dwie kózki miniaturki, dwie owce kameruńskie oraz dwie mikro-świnki, psy i królika.

Nasza wizyta w zagrodzie

Do Zagrody z alpakami przyjechaliśmy na umówioną wcześniej godzinę. Gdy wszyscy goście się pojawili, powitali nas przemili gospodarze i zaprosili na niezwykłą przygodę z alpakami.

Najpierw zostaliśmy poczęstowani kawą, herbatą i sokami, a następnie gospodarze zaczęli opowiadać o alpakach. Podczas opowieści dowiedzieliśmy się m.in. skąd pochodzą alpaki, po co się je hoduje, co wytwarza się z pozyskanej od nich niesamowicie puszystej wełny, jakie właściwości posiada wełna oraz co jedzą alpaki.

Po tym krótkim wstępnie poproszono nas o przejście do zagrody. I tu zaczęło się istne szaleństwo – dzieci otrzymały przysmaki dla zwierząt i mogły je pokarmić. Ile przy tym było radości, ile uciechy, ile śmiechu i zabawy. Zwierzęta chętnie jadły nam z ręki wcześniej przygotowane pokrojone jabłka i marchewkę. Widać było, że im bardzo smakuje.

Po obfitym posiłku mogliśmy wejść do zagrody. Największą atrakcją okazało się przebywanie tak blisko alpak i innych zwierząt. Można je było głaskać, czesać, przytulać. Zwierzęta chętnie wchodziły w interakcję z dziećmi. Były bardzo łagodne i cierpliwe – a dzieci zachwycone tak bliskim kontaktem. Dodatkową atrakcją była możliwość wyprowadzenia alpaki na spacer na smyczy. Wszystkie chętne dzieci mogły się przejść po wybiegu z alpaką 🙂

Muszę przyznać, że i nam dorosłym udzielił się błogi nastrój. W towarzystwie tak wyjątkowych zwierząt można zapomnieć o całym świecie. To jak terapia antystresowa 😉 Głaskanie, przytulanie nie miało końca, aż nie chciało się wracać do domu 🙂

W końcu jednak trzeba było podjąć decyzję o powrocie. Po ponad godzinie obcowania ze zwierzętami do domu jechaliśmy zadowoleni, uśmiechnięci i w wyjątkowo dobrych nastrojach. Wspaniałe miejsce, cudownie spędzony czas! 🙂 Gorąco polecam to miejsce!

P.S. Aby odwiedzić zagrodę z alpakami trzeba umówić się na wizytę. Koszt takiej wizyty to 10 zł/os. Wszystkie szczegóły można znaleźć na FB lub stronie internetowej alpakigniezno.pl