Ciekawe wydarzenia

Zające WielkaNocne w Starym Browarze

zając„Nadchodzą WielkaNocne Zające Starego Browaru!

Wyczekiwane symbole nadchodzącej wiosny i Świąt Wielkanocnych pojawią się w Starym Browarze już w piątek 6 marca. Jak co roku, ponad tysiąc zajączków zobaczymy w nowej odsłonie. I nie chodzi tu tylko o nowe kolory! Zdradzimy, że nazwa „Zające WielkaNocne” nie jest przypadkowa. Pojawieniu się uwielbianych przez poznaniaków zwierzaków towarzyszyć będą tradycyjnie atrakcje dodatkowe, m.in. spotkanie z zającem w świecie nowych technologii i warsztaty malowania zająców.

Stary Browar lubi zaskakiwać nowymi technologiami. W ubiegłym roku można było ożywić zająca wielkanocnego i bawić się z nim w świecie 3D. Teraz, korzystając z technologii Kinect, będzie można pomalować go bez dotykania na specjalnych ekranach o wysokości blisko półtora metra! Zając pojawi się także w aplikacji „Stary Browar”, gdzie będzie go można pomalować, zrobić sobie z nim zdjęcie i udostępnić na swoich kanałach social mediowych albo dopisać życzenia i wysłać do zającenajbliższych jako świąteczną kartkę.

W tym roku nie zabraknie również warsztatów malowania zajęcy. Są one bezpłatne, liczba miejsc jest ograniczona (choć przygotowano ich kilkaset). Zapisać się na nie można od 7 marca (od godz. 9:00) wyłącznie osobiście w Punktach Informacyjnych Starego Browaru.
Terminy warsztatów: 21-22 oraz 28-29 marca, godz. 10:30; 11:45; 13:00; 14:15; 15:30 i 16:45.

Także i w tym roku będzie można zostać właścicielem jednego ze słynnych nie tylko w Poznaniu wielkanocnych symboli Starego Browaru. Zające 26-centymetrowe będzie można kupić od 21 marca, a zające 46-centymetrowe od 28 marca.

Od 20 marca na Szachownicy będzie można podziwiać poświęconą Zającowi WielkaNocnemu Starego Browaru wystawę prac konkursowych przygotowanych przez przedszkolaków. Nagrodą główną w konkursie grupowym dla zwycięskiego przedszkola jest zając Starego Browaru o wielkości 1,7 metra. Nagrody w konkursie indywidualnym przyznane zostaną w niedzielę 22 marca na Szachownicy, a poprzedzi je przedstawienie-niespodzianka o godz.12:00. Wstęp wolny.”

źródło: informacja dla mediów – Stary Browar Poznań
zdjęcie: Zające Starego Browaru 2013, fot. J. Wittchen