Porady różne

Zajęcia rozwojowe dla maluchów

warsztaty Agaty3Od pewnego czasu zaczęłam się zastanawiać, czy nie zacząć chodzić z Grzesiem na jakieś zajęcia rozwojowe dla małych dzieci. Mój maluch nie chodzi do żłobka, bo jestem na urlopie wychowawczym i w związku z tym nie ma za dużo kontaktu z rówieśnikami, a ja też nie zawsze mam czas i pomysł (i również ochotę) na jakieś zajęcia dydaktyczne. A wiem, że takie by mu się przydały.

Obecnie jest dużo ofert różnych zajęć i warsztatów dla maluchów. Nic tylko wybierać i … płacić. Trzeba dobrze przemyśleć decyzję, sprawdzić organizatora, aby nie wydawać niepotrzebnie pieniędzy za źle przygotowane i poprowadzone warsztaty. Najlepiej popytać znajomych lub skonsultować się z innymi mamami.

I właśnie w ten sposób trafiłam na Warsztaty Agaty warsztaty Agaty1do rozwojowej grupy zabawowej dla dzieci od 18 m-ca do 3 roku życia. Jestem nimi zachwycona. Zajęcia przygotowane są w ciekawy sposób, specjalnie dostosowane do małych dzieci. Wykorzystywane są na nich przeróżne rekwizyty. Dzieci i ich opiekunowie biorą czynny udział w profesjonalnie poprowadzonych zabawach, które zaczynają się półgodzinną adaptacją dzieci do otoczenia i uczestników. Maluszki w tym czasie mogą się bawić, korzystać ze wszystkich atrakcji na sali. Następnie, po uprzątnięciu zabawek zaczynają się zajęcia. Najpierw wszyscy uczestnicy przedstawiają się i witają ze sobą. Potem są zabawy ruchowe, śpiewanie i zajęcia tematyczne (za każdym razem inne). Po nich dzieci idą na krótką przerwę śniadaniową, po której jest dalszy ciąg zabaw. Na koniec wszyscy się żegnają i powolutku szykują do wyjścia. W sumie wszystko trwa ok. 1,5 godziny.warsztatyAgat

Dzieci z warsztatów wychodzą zadowolone, uśmiechnięte, wybawione, no i zmęczone (a oto przecież chodzi). Grześ po przyjeździe do domu szybko i bez problemów zasnął. Oczywiście byłam w siódmym niebie :).warsztAgaty

 

warsztatyAgaty1Myślę, że będziemy cyklicznie uczęszczać na te warsztaty. Grześ dzięki nim przystosuje się do kontaktów z innymi dziećmi, zdobędzie nowe doświadczenia i umiejętności, a przy tym jest to też czas, który spędzimy wspólnie i to dość intensywnie. Sama nie byłabym w stanie zapewnić mu takich rozrywek. Dlatego też w tej kwestii zdam się na specjalistkę Agatę.

 

Aktualizacja 30.10.2014: od września tego roku, warsztaty dla dzieci w różnym wieku, a także dla przyszłych mam oraz ciekawe wydarzenia dla całej rodziny odbywają się w lokalu na ul. Lodowej 6. Polecam!