Ciekawe miejsce w środku miasta – Stare Zoo Poznań

P10103071Jeżeli nie mamy czasu, czy możliwości wyjazdu za miasto, a pogoda zachęca do spacerów, można się wybrać z maluszkiem do Starego Zoo. Byliśmy tam z Grzesiem w pewien piękny, słoneczny, ciepły dzień. Muszę przyznać, że jestem miło zaskoczona. Bardzo fajnie spędziliśmy czas na przechadzaniu się po terenie, oglądaniu zwierzątek, wsłuchiwanie się w odgłosy ptaków, które akurat były bardzo aktywne.

Stare Zoo znajduje się niemal w samym centrum miasta. Nie jest to zbyt duży teren, tak, że z małym dzieckiem spokojnie można go całego obejść. Wstęp jest bezpłatny, kupuje się bilet jedynie na wejście do pawilonu zmiennocieplnych, który naprawdę warto obejrzeć. Cena biletu to zaledwie 3 zł (dzieci do 3 lat – bezpłatnie).
Aktualizacja 28.01.2014
Od grudnia 2013r. za wstęp znowu trzeba płacić. Normalny bilet kosztuje 1 zł, a ulgowy 50 gr.
Aktualizacja 30.09.2014: dobre wieści – stare zoo Poznań jest znowu darmowe 🙂

Ku mojemu zdziwieniu, Grzesiowi bardzo przypadło do gustu obcowanie z wielkimi waranami Komodo i w ogóle nie chciał się stamtąd ruszyć. Przylgnął do szyby i patrzył z dużym zaciekawieniem na poruszające się po wybiegu jaszczurki.

zoo1

Potem udaliśmy się na spacer po dalszej części ogrodu. Przy każdej zagrodzie ze zwierzętami musieliśmy przystanąć, bo mój maluszek zachwycał się wszystkim, co się ruszało i wydawało jakieś odgłosy.

zoo2

I tak w kilka godzin zaliczyliśmy wszystkie atrakcyjne miejsca w zoo. Na koniec postanowiłam trochę odpocząć i napić się kawki w barze na terenie ogrodu. Zaraz obok znajdują się dodatkowe atrakcje dla troszkę starszych dzieci: karuzela i tor samochodowy.

W toalecie jest miejsce na przewinięcie dzieciątka, także i z tym nie ma problemu. W zoo wygospodarowano również miejsce na plac zabaw dla dzieci. Wokoło są ławki, więc można usiąść, odpocząć i przy okazji przypilnować bawiące się pociechy.

zoo3

Jedynym minusem jaki zauważyłam jest odwiedzanie baru przez „pewnych” panów i spotykaniu się tam na piwku i to w godzinach około południowych. Osobiście uważam, że nie jest to fajne, tym bardziej, że zoo w tych godzinach w znacznej większości odwiedzają osoby z małymi dziećmi.

Jednak poza tym drobnym szczegółem nie mam się do czego przyczepić. Nawet nie wyczułam przykrego zapachu od zwierząt. Naprawdę miejsce jest godne polecenia.