Inne miejscaPoznań i okolicespacery po mieście

Stare Zoo w Poznaniu – park i zoo w jednym

P10103071Jeżeli nie mamy czasu, czy możliwości wyjazdu za miasto, a pogoda zachęca do spacerów, można się wybrać z dzieckiem do Starego Zoo w Poznaniu. Stare zoo w Poznaniu założono w 1871. Mieści się w centrum miasta, na Jeżycach. Jest to  jeden z najstarszych ogrodów zoologicznych na świecie.

Stare zoo w Poznaniu nie zajmuje dużego obszaru (w przeciwieństwie do Nowego zoo), więc  można się tu wybrać na spacer nawet z małym dzieckiem, które samodzielnie spokojnie obejdzie park na własnych nóżkach. Wstęp jest bezpłatny, kupuje się bilet jedynie na wejście do pawilonu zmiennocieplnych, który naprawdę warto obejrzeć.

Stare zoo w Poznaniu można potraktować jako park ze zwierzętami. Jest tu sporo alejek, dużo zieleni, ogrodzony plac zabaw dla dzieci, park linowy (dodatkowo płatny) oraz karuzela (też dodatkowo płatna).

Na terenie ogrodu zoologicznego jest kilka pawilonów ze zwierzętami. Na szczególną uwagę zasługuje pawilon zmiennocieplnych. Można tu obejrzeć egzotyczne ryby, płazy i gady: ogromne warany z Komodo i krokodyle, a także jaszczurki, żółwie itp. W całym pawilonie panuje wyjątkowy klimat i spacerując po nim ma się wrażenie chodzenia po dżungli. To naprawdę robi wrażenie 🙂

 

zoo1

 

Dalsza część ogrodu jest typowo spacerowa. Można tu zobaczyć ptaki, małpy (dla małp jest osobny pawilon), są też zagrody dla kopytnych (osły, owce, bydło, alpaki, itp.)

zoo2

Lubimy to miejsce. Stare zoo w Poznaniu odwiedzamy cyklicznie i chyba nigdy nam się nie znudzi 🙂 Polecamy!

Od niedawno w Starym uruchomiono nowe Muzeum Historii zoo i lwa. Są w nim prezentowane pamiątki związane ze 150-letnią historią poznańskiego ogrodu zoologicznego. To wyjątkowe miejsce powstało w odrestaurowanej zabytkowej lwiarni w Starym Zoo w Poznaniu.

Będąc w zoo niestety zastaliśmy muzeum zamknięte. Jak tylko uda nam się odwiedzić to miejsce, dodam relację do wpisu. Z tego co się dowiedziałam, aby zwiedzić muzeum należy wcześniej umówić się online na wizytę.

Okazało się, że nadal obowiązują poniższe zasady:

„Obecnie z powodu pandemii zwiedzanie muzeum możliwe jest jedynie z przewodnikiem, po wcześniejszym zarejestrowaniu się. Oprowadzanie grup odbywa się codziennie – od wtorku do soboty o godz 12. Zapisy prowadzi Dział Edukacji Starego Zoo, nr tel. 61 8 733 975, mail: ddstarezoo@zoo.poznan.pl. Udział bezpłatny.”