O wszystkim

Boże Narodzenie

bombkaCzas Świąt Bożego Narodzenia, to czas szczególny. W naszej polskiej tradycji, to święta rodzinne. Nie ważne, jak daleko od siebie mieszkamy – na Wigilię staramy się być blisko…

Uwielbiam tę świąteczną atmosferę, krzątaninę przy rytmach kolęd lub pastorałek i innych świątecznych melodiach. Dzisiaj poprosiłam swoich starszych synów o pomoc w ostatnich porządkach. I wiecie co zrobili? Nastawili sobie na cały regulator świąteczne piosenki: polskie, niemieckie, angielskie i odkurzając pokój, głośno śpiewali :). To było bardzo sympatyczne, a i robota nieźle im szła! Tak jak na co dzień nie lubią porządków, tak dziś chyba im się podobało.

Już pachnie kapustą z grzybami, za chwilę będzie się także unosił zapach świątecznych wypieków. Choinka pięknie przystrojona stoi w kącie i bije od niej blask zapalonych lampek.

Już jutro zasiądziemy przy wigilijnym stole, przełamiemy się opłatkiem, złożymy sobie życzenia. Następnie będziemy rozkoszować się pysznymi potrawami, specjalnie przygotowanymi na tę wyjątkową okazję. Jak co roku głośno zaśpiewamy całą masę kolęd, przy akompaniamencie granych przez babcię melodii.

A potem…. Potem długo wyczekiwana, zwłaszcza przez dzieci chwila – rozpakowywanie prezentów. Zawsze jest przy tym wiele radości i wzruszeń. Słychać okrzyki zachwytu i widać uśmiech na twarzach wszystkich: zarówno obdarowanych, jak również darczyńców. Piękny moment…

Na koniec Pasterka. Zwieńczenie Wigilii i jednocześnie rozpoczęcie świętowania!

Wszystkim Wam życzę rodzinnych, pięknych Świąt Bożego Narodzenia, dużo miłości, ciepła i pokoju 🙂