O wszystkimPorady różneRodzina i wychowanie

Sylwester z dzieckiem

nowy rokNoc Sylwestrowa, to szczególny czas. Czas zabaw, tańców, bali. Każdy chce ten wieczór spędzić miło i sympatycznie w towarzystwie przyjaciół i znajomych. Planujemy więc wielkie imprezy nawet na kilka tygodni wcześniej. Rezerwujemy miejsca, kupujemy kreacje, a potem wyczekujemy tego dnia. Sprawa trochę się komplikuje jeżeli posiadamy dziecko/dzieci . Ale nie martwcie się, to nie koniec świata. Mając małe dzieci też można wspaniale przeżyć Sylwestra :). Są na to różne sposoby.

Pierwszy sposób to taki, że oddajemy pociechę pod opiekę dziadkom lub komuś bliskiemu (oczywiście jeżeli kogoś takiego posiadamy), a sami idziemy na bal ;). To idealne rozwiązanie. Niestety nie wszyscy młodzi rodzice mają taką możliwość. Dlatego też musimy szukać innych pomysłów.

Drugi sposób, to wynajęcie niani. Ofert na rynku jest sporo, ale też niemało trzeba zapłacić za ten specyficzny wieczór. Szukamy więc dalej.

Następnym rozwiązaniem jest oddanie dziecka do placówki, która przyjmuje dzieci na sylwestrową noc, organizując przy okazji kinderbale i zapewniając opiekę do rana. Są to na ogół kluby malucha lub nawet niektóre żłobki. Niestety to też kosztuje.

Innym, dużo tańszym sposobem, jest pójście z dzieckiem do znajomych, gdzie mamy możliwość położenia maluszka spać. Wówczas my się świetnie bawimy, nasz bobas spokojnie śpi i w każdej chwili możemy do niego zajrzeć i sprawdzić, czy wszystko jest w porządku.

No i kolejną możliwością jest zaproszenie znajomych do nas do domu i zorganizowanie przyjęcia u siebie. Wtedy pociecha spędza noc w znanym sobie otoczeniu, a rodzice w tym czasie mogą bawić się do woli, jak długo chcą :).

Można też po prostu spędzić ten wieczór z dziećmi wymyślając wspólne zabawy i gry. Albo zaprosić znajomych z dziećmi, wówczas zarówno dzieci, jak i rodzice będą miały miłe towarzystwo. Jeśli dzieci wytrzymają do północy –  można pokazać im sztuczne ognie, a jeśli nie – można zrobić „północ” trochę wcześniej (np. o 22:00) i wtedy odpalić fajerwerki (jeśli mamy), albo zapalić zimne ognie 🙂 i wypić dziecięcego szampana!

nowy rok2Jak widzicie, rozwiązań jest kilka i tylko od nas samych zależy, które wybierzemy i jak będziemy spędzać czas. Posiadanie dziecka wcale nie wyklucza dobrej zabawy w sympatycznym gronie. Wręcz przeciwnie, młodzi rodzice mogą przecież wspólnie z innymi rodzicami zaplanować imprezkę. Najpierw można świętować razem z dziećmi, potem położyć je spać, a gdy spokojnie zasną, kontynuować zabawę w dorosłym towarzystwie. Pamiętajmy jednak zawsze o bezpieczeństwie swoich pociech!

Udanej i szampańskiej zabawy !