GóryInne kraje

Dolni Morava – Ścieżka w obłokach

Tuż za granicami Polski, u naszych bliskich sąsiadów – w Czechach, w miejscowości Dolni Morava, znajduje się wyjątkowa atrakcja. Szczególnie polecam ją miłośnikom gór, pięknych widoków i ciekawych przeżyć. Ścieżka w obłokach, bo o niej mowa, to nowoczesna platforma widokowa, która pozwala na niezapomniany spacer w chmurach z odrobiną adrenaliny, ponad górami i drzewami.

Odkąd dowiedziałam się, że w Dolni Morava istnieje Ścieżka w obłokach, bardzo chciałam tam pojechać. Okazja nadarzyła się podczas naszego czerwcowego pobytu w Górach Sowich. Stamtąd to niecałe dwie godziny drogi. Całkiem niedaleko jest też z Kotliny Kłodzkiej i okolic.

Pod górą na której znajduje się atrakcja, Czesi zadbali o całkiem spore darmowe parkingi, gdzie spokojnie można zostawić samochód. Na szczyt najlepiej dostać się kolejką linową – dla dzieci to taka dodatkowa atrakcja :). Bilety zarówno na kolejkę, jak i na Ścieżkę w obłokach można zakupić na dole, tuż przy wejściu do wyciągu. Można płacić kartą.

My zakupiliśmy bilet tylko na wjazd do góry, gdyż zdecydowaliśmy, że w dół zrobimy sobie spacerek. Trzeba jednak wiedzieć, że zejście z dziećmi z powrotem na dół zajmuje około godziny. Dlatego, jeżeli nie macie za dużo czasu lub siły, to warto kupić bilet w oby dwie strony.

Ścieżka w obłokach robi duże wrażenie. Znajduje się na wysokości 1116 m n.p.m. Jej wysokość to 55 dodatkowych metrów w górę. Długość drewnianej kładki , po której spacerujemy, wynosi 710 m.

Ścieżka w obłokach oprócz pięknych widoków na cały Masyw Śnieżnika i inne cudowne miejsca, dostarcza dodatkowe atrakcje. Są to:

– 100 metrowa zjeżdżalnia (dodatkowo płatna)
– rękaw wykonany z gęstej sieci, którym można przejść o poziom wyżej (szczególnie podoba się dzieciom, ale i ja z niego ochoczo skorzystałam)
– część odpoczynkowa na samym szczycie – tzw. „kropla” – tylko dla najodważniejszych, gdyż jest to rozciągnięta sieć, po której można chodzić widząc jednocześnie, co znajduje się pod nami 😉

Ścieżka w obłokach bardzo nam się podobała i dostarczyła nam sporo wrażeń. Z tego co widzieliśmy teren cały czas się rozbudowywuje i za niedługo zapewne będzie tam wiele innych atrakcji. Na tą chwilę pod Ścieżką znajduje się restauracja z darmowymi toaletami i pięknym widokiem z tarasu.

A droga powrotna również obfitowała w cudowne widoki i ciekawe krajobrazy, chociaż ostatni odcinek zejścia jest bardzo stromy!

Naprawdę warto tam pojechać. Bardzo polecam to miejsce! Świetny pomysł na rodzinną wyprawę 🙂