Inne miejscana łono przyrody

Dziewicza Góra nieopodal Poznania

Dziewicza Góra1Na Dziewiczą Górę od czasu do czasu jeździmy w ramach spaceru. Jest tam wieża widokowa, z której rozpościera się wspaniały widok na część Poznania a także na Puszczę Zielonkę. Warto wejść na górę i popodziwiać panoramę. Jednak tym razem wybraliśmy się w to magiczne miejsce na imprezkę zorganizowaną dla jednego z Grzesia kolegów, małego Witka (krótka relacja tutaj).

Dziewicza Góra3Jako, że nie byliśmy w tej okolicy kilka lat, niemałym zaskoczeniem dla nas było jak Dziewicza Góra przez ten czas się zmieniła. Zastaliśmy tam nową drewnianą zabudowę i fajnie zaaranżowane miejsce ogniskowe oraz plac zabaw dla dzieci z licznymi niespodziankami. Naprawdę świetna lokalizacja na piknik, wyprawę rodzinną np. rowerową, a także dużą imprezę z ogniskiem.

Za 100 zł można wynająć miejsce przy ognisku, razem z obsługą i drewnem do palenia oraz Dziewicza Góra5gotowymi kijkami do kiełbasek. Wystarczy tylko wziąć wałówkę, a przede wszystkim kiełbaski i impreza gotowa. W razie deszczu nie trzeba rezygnować, gdyż miejsca wkoło ogniska są pod dachem.

Dobrze pomyślane :).

Dla dzieci przewidziano wiele atrakcji. Nie Dziewicza Góra4Dziewicza Góra2będą więc się nudzić ani maluchy, ani nawet dzieci nieco starsze. Do dyspozycji naszych pociech jest bezpieczny plac zabaw oraz przewspaniały wiklinowy labirynt, w którym dzieciaki uwielbiają biegać i szaleć. Tuż obok znajduje się także ścieżka sensoryczna, są równoważnie oraz szlak zmysłów. Mówię Wam, ciekawe doświadczenie ;).

Należy również podkreślić, że parking dla gości jest całkowicie bezpłatny, oprócz tego w budynku znajdziemy barek, gdzie można kupić coś do przegryzienia i picia, sanitariaty, salę dydaktyczną z wystawą fotografii oraz mały kącik dla dzieci. Dojazd nie jest skomplikowany i z Poznania zajmuje ok. 30 min. Trzeba kierować się na Czerwonak, a za nim dopatrzymy się już drogowskazów na Dziewiczą Górę.
Zatem zachęcam do odwiedzenia tego miejsca ze swoimi pociechami. Są już wakacje, więc na pewno znajdziecie trochę wolnego czasu na miłą wycieczkę. Naprawdę polecam.Dziewicza Góra6

piracka imprezka7

 

Aktualizacja 15.09.2018:

Dziewicza Góra to przede wszystkim obszar Puszczy Zielonki. Piękne lasy rozpościerające się w nieskończoność okalają całą okolicę. Warto pojechać tam na wycieczkę, a punktem obowiązkowym jest wieża widokowa.

Do wieży można dojść szlakami.