Ciekawe wydarzeniaPoznań i okolice

Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń w Poznaniu

W tym roku już po raz siódmy będziemy mieli okazję uczestniczyć w naszym najbardziej ulubionym festiwalu podróżniczym Śladami Marzeń.

Festiwal Śladami Marzeń to wydarzenie cykliczne, które od kilku lat odbywa się w miesiącu lutym w Sali Ziemia na terenie MTP w Poznaniu. Festiwal towarzyszy targom Tour Salon.

Impreza co roku przyciąga tłumy pasjonatów podróżniczych, którzy chętnie uczestniczą w licznych niezwykle ciekawych prelekcjach. Muszę tu zaznaczyć, że ja również uwielbiam słuchać opowieści o podróżach, więc moja coroczna obecność na festiwalu jest niemal obowiązkowa 🙂 . Przyznam się szczerze, że na to wydarzenie z niecierpliwością czekam cały rok!

Kocham oglądać i słuchać ludzi, którzy z pasją opowiadają o swoich wyprawach i przygodach. Bywa, że czyjaś opowieść szczególnie mnie zainteresuje i zainspiruje do naszych rodzinnych mini-podróży. Taką osobą była między innymi Anita Demianowicz (autorka książki „Końca świata nie było”), która na jednej ze swoich prelekcji opowiadała o podróży rowerowej dookoła Polski. Mnie urzekł szczególnie fragment jej podróży przez Polskę wschodnią i zapragnęłam zobaczyć to samo, co Anita. W minionym roku udało nam się ziścić to małe marzenie i odwiedziliśmy ten wyjątkowo urokliwy i tajemniczy kawałek Polski (Wschodnia Polska z dzieckiem).

Na festiwalu spotkać można wielu niezwykłych ludzi, których łączy wspólna pasja – podróże. Czasami są to wyprawy dalekie i ekstremalne, do najbardziej dzikich stron świata. Bywają również podróże całkiem bliskie, choćby po naszej ojczyźnie, które wcale nie muszą być mniej interesujące. Zawsze ważne jest to, że się jest w drodze. Ważni są również ludzie, których się podczas tej drogi spotyka…

Jeżeli Was również fascynują podróże, poznawanie świata, gorąco zachęcam do przyjścia na festiwal.

W tym roku organizatorzy postarali się o to, by naszym dzieciom nie nudziło się podczas prelekcji i zaprosili do współpracy firmy, które pomogą w zorganizowaniu czasu małym podróżnikom. Będą animacje, warsztaty ekologiczne oraz inne małe niespodzianki 🙂

Dodam jeszcze, że atmosfera na festiwalu jest niesamowita, prelekcje ciekawe, więc szczerze zachęcam do wybrania się na to wydarzenie 🙂 Będzie to fajna atrakcja dla całej rodziny, a przy okazji możliwość wzięcia udziału w Targach Turystycznych Tour Salon 🙂

Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj: Festiwal Śladami Marzeń

Bilety: e-bilet wielokrotny 45pln(na 3 dni) , bilet jednorazowy 25pln
Kiedy: 14-16 lutego 2020   8. Festiwal Podróżniczy Śladami Marzeń
Gdzie:  Sala Ziemi – mieści się ona na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich (najbliższe wejście od ulicy Śniadeckich) i jest imprezą towarzyszącą Targom Regionów i Produktów Turystycznych Tour Salon 2020.