O wszystkimPorady różneRodzina i wychowanie

Idealny lunch box, czyli śniadaniówka dla dziecka

Tym razem postanowiłam zrobić bardzo praktyczny wpis, ponieważ właśnie rozpoczął się rok szkolny. Dzieci ochoczo (lub mniej ochoczo) poszły do szkoły. Niektóre z nich, będą tam spędzać 1/3 doby, czyli tyle, ile my dorośli w pracy. W związku z tym dzieci w szkole muszą zjeść zdrowy i pożywny posiłek. I teraz pojawia się pytanie: jaki lunch box kupić dla dziecka, by nie zajmował dużo miejsca w plecaku, ale też pomieścił całe drugie śniadanie.

Na rynku jest mnóstwo przeróżnych rodzajów pudełek śniadaniowych. Od plastikowych, szklanych, po aluminiowe oraz bambusowe; z przegrodami lub bez; przeźroczyste i nieprzeźroczyste; ze sztućcami, bądź bez; itd., itp.

Długo zastanawiałam się, który lunch box wybrać dla Grzesia. Chciałam żeby w pudełku były przegródki, żeby łatwo się zamykało i otwierało i żeby pudełko było pojemne, ale możliwie płaskie, tak, by nie zajmowało wiele miejsca w plecaku. Takie były moje oczekiwania i priorytety.

Oczywiście Wasze mogą być inne. Dlatego przed zakupem idealnej śniadaniówki warto zastanowić się, co właściwie Wy rodzice będziecie tam wkładać. Co lubią jeść Wasze dzieci? Jak różnorodne będą te posiłki?

Oto kilka przykładów:

  1. Ja osobiście wybrałam lunch box Snack Attack Duo Sistema. U nas sprawdza się idealnie. W dwóch mniejszych przegrodach mieszczą się małe lub pokrojone owoce albo warzywa, bądź orzechy, czy migdały, a duża przegroda jest na kanapkę. Dla mnie bomba! Pojemnik jest dość płaski i widać, co w nim się znajduje
  2. Innym pudełkiem, który zwrócił moją uwagę jest Sistema Bento Cube. Pojemnik również składa się z trzech przegródek, ale w jednej dodatkowo znajduje się pojemnik na jogurt. Ten lunch box wyposażony jest także w dwie wyjmowane tacki.
  3. Dość ciekawie prezentuje się natomiast lunch box Smash XL Lunchbox. Posiada on trzy oddzielne komory, z dwiema wyjmowanymi przekładkami i + dwa szczelne pojemniki np. na jogurt. Bardzo praktycznie 🙂
  4. Osobom, które nie lubią plastikowych opakowań, prawdopodobnie przypadnie do gustu metalowy pojemnik w pokrowcu HPBA (Anna Lewandowska). Wykonany jest z aluminium, natomiast pokrowiec jest bawełniany. Ten lunch box jest jednokomorowy i płaski, więc z łatwością wejdzie do dziecięcego plecaka.
  5. Bardzo fajną opcją jest też pokrowiec termiczny IRIS SNACK RICO. Jego wnętrze wykonane jest z termoizolacyjnego materiału, posiada też specjalny pasek zapinany na rzep, który utrzymuje kanapkę we właściwym miejscu.
  6. Kolejna śniadaniówka, którą chciałam zaprezentować jest wykonana z biodegradowalnych materiałów. To Zuperzozial bambusowy lunchbox dla dzieci Hungry Flamingo. Pudełko jest bardzo lekkie, jednokomorowe i sztywne, więc przechowywana w nim żywność nie zgniecie się, a prezentuje się bardzo ciekawie.
  7. Jeszcze inny lunch box to MonBento Gram pojemnik na żywność dla dzieci Apple. Ma nietuzinkowy design, a ciekawostką jest to, że dziecko codziennie może zmieniać na nim obrazek. Jest mały ale pojemny, posiada jedną przegrodę.

Pokazane powyżej pojemniki na śniadanie są wybrane przeze mnie spośród ogromnej ilości produktów na runku. Te wydawały mi się najbardziej sensowne i praktyczne oraz najlepiej pasujące do dziecięcych plecaków/tornistrów.

P.S. Powyższe zdjęcia produktów zostały zapożyczone ze strony WWW za wiedzą i zgodą sklepu internetowego twojlunchbox.pl.