Inne miejsca

Kolektyw Kąpielisko

IMG_1140Jest takie miejsce w Poznaniu, tuż obok Areny, przy pływalni, gdzie powstaje miejsce twórczych spotkań, animacji dla dzieci i rodzin, warsztatów, wymiany doświadczeń oraz integracji lokalnej społeczności.

Kolektyw Kąpielisko jest otwartą inicjatywą, która ma na celu stworzenie centrum działań rekreacyjnych i kulturalnych dla wszystkich, również dla rodzin z dziećmi, psami i innymi zwierzakami.

Wszyscy są mile widziani, a zwłaszcza osoby chętne do pracy i pomocy przy tworzeniu ogrodu.

Właśnie trwają prace przy ogrodzie warzywnym, powstaje przestrzeń z owocowymi krzaczkami, miejsce zabaw dla dzieci z wiklinowymi kryjówkami, szałasem i innymi intrygującymi ciekawostkami. Na środku stoi już piec, w którym można przyrządzać wspaniałe zdrowe smakołyki.

W ogrodzie nie zabraknie ziół, warzyw, z których będzie się przyrządzać ekologiczne potrawy, sałatki i dania. To wspaniałe miejsce do edukacji dzieci, które pomagają w sianiu, sadzeniu, kopaniu, a po „ciężkiej” pracy mogą pobiegać po zakamarkach, schować się i pobawić w szałasie, robić wszystko to, co tylko przychodzi im do głowy. Nikt tu nikogo nie ogranicza, nie ma nakazów i zakazów!

Całym sercem wspieramy to cudowne miejsce, organizatorów i całą inicjatywę. Podoba nam się pomysł, dlatego na pewno będziemy tam stałymi bywalcami. Wszystkich serdecznie zapraszamy do pomocy i spędzania czasu na świeżym powietrzu.
W Kolektywie w każdą sobotę organizowane są ciekawe akcje, spotkania, warsztaty.

Śledźcie wydarzenia na Facebooku 🙂