Warsztaty, wykłady dla rodziców

Kurs pediatryczny pierwszej pomocy przedmedycznej

380410_sticking_plastersParę miesięcy temu miałam okazję uczestniczyć w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej przeznaczonym dla rodziców. Szkolenie odbyło się w Cafe Bajarka w Poznaniu. Koszt uczestnictwa wynosił ok. 90 zł i trwał kilka godzin.

Świetnie poprowadzone warsztaty przez wykwalifikowanego instruktora ratownictwa sprawiły, że odświeżyłam sobie dotychczasową wiedzę i nabyłam nowe informacje dotyczące udzielania pierwszej pomocy zarówno dzieciom jak i dorosłym.

Uczestnicząc w zajęciach, mogliśmy przećwiczyć resuscytację, opatrywanie ran oraz zachowanie w sytuacjach nagłych wypadków. Braliśmy udział w różnych scenkach, które wprowadziły nas w niemal rzeczywiste sytuacje przytrafiające się na co dzień.

Posiadając podstawową wiedzę na temat ratownictwa przedmedycznego można przecież komuś uratować zdrowie, a nawet życie. Powinnyśmy dążyć do posiadania takich umiejętności, gdyż sytuacja zagrożenia kiedyś może dotyczyć naszego dziecka, czy kogoś nam bliskiego. Co wówczas zrobimy? Będziemy biernie stać i patrzeć? A może tu chodzi o wymówkę: nic nie zrobiłem, bo nie potrafię, przecież mogę zaszkodzić.

Po takim szkoleniu jestem spokojniejsza, ponieważ w razie potrzeby mam szansę zareagować zanim dotrze na miejsce pogotowie.

Uważam, że tego typu przeszkolenie powinni przejść wszyscy świadomi rodzice.
Tym bardziej dziwi fakt, że na kurs zapisały się 4 osoby i nawet raz przekładano zajęcia z uwagi na niewystarczającą ilość chętnych. Czyżby ludziom nie zależało na wiedzy, która może się przydać w każdej chwili, w domu, na wakacjach, na ulicy, wiedzy która ratuje życie…
Kurs pierwszej pomocy

poprawne-wykonanie-masazu-serca

uczymy-sie-i-powtarzamy-czynnosci
Mediscom