do muzeumInne krajepodróże, wakacje, wyjazdy

Muzeum Titanica – Belfast UK

belfastBędąc na kilkudniowym wyjeździe w Irlandii (bazę mieliśmy niedaleko Dublina) wybraliśmy się w któryś dzień do Belfastu, aby zobaczyć największe na świecie Muzeum Titanica. Jego budowa została zakończona w 2012 roku na setną rocznicę tej ogromnej katastrofy.

Muzeum ma przepiękną bryłę budynku. Na 9 interaktywnych ekspozycjach zaprezentowane są dzieje statku od jego narodzin aż do odkrycia wraku. W poszczególnych salach i zrekonstruowanych wnętrzach Titanika można zobaczyć, a nawet poczuć jak wyglądało życie i praca na Titanicu. Przedstawiono tam między innymi pełnowymiarowe sale balowe i restauracje, oraz kabiny I, II i III klasy.
Można obejrzeć również łodzie ratunkowe, a cała ekspozycja jest wzbogacona głosami ludzi ratujących swoje życie tej straszliwej nocy.
W muzeum nie można się nudzić. Każdy znajdzie coś interesującego dla siebie. Atrakcje zainteresują nawet najmniejsze dzieci. Nasz Grześ był zachwycony. Jest tam bowiem mnóstwo przycisków, dźwigni, ekranów dotykowych. Wszystko można dotknąć, przesunąć, obejrzeć i wysłuchać.
W muzeum zadbano także o dostępność do łatwej pielęgnacji najmłodszych. Przy każdej toalecie jest pokój z przewijakiem, gdzie w spokoju można maleństwu zmienić pieluszkę.
Na miejscu można również zjeść posiłek lub wypić kawę oraz zakupić ciekawą pamiątkę. Zresztą popatrzcie sami (jakość zdjęć niestety nie jest najlepsza z uwagi na dość ciemny i mroczny klimat oraz wystrój poszczególnych sal; w niektórych miejscach w ogóle nie dało się zrobić zdjęć – jest zatem pretekst, aby pojechać i zobaczyć to niesamowite miejsce na własne oczy). Polecam!

Trochę więcej o naszym pobycie w Irlandii przeczytacie TUTAJ