Place zabawspacery po mieście

Na placu zabaw przy MDK nr 1 w Poznaniu

P10103691Z placami zabaw dla dzieci jest różnie. Niektóre fajnie wyposażone, odremontowane, zadbane, inne w kiepskim stanie. Większość jednak jest dość ciekawa i atrakcyjna dla małych bywalców. Widać, że miasto dba o to, by dzieci miały się gdzie wyszumieć.

Niestety dużą wadą czasami naprawdę dobrze zrobionych placów jest to, że położone są w miejscu całkowicie nasłonecznionym, gdzie nie ma nawet jednego malutkiego drzewka, które mogłoby rzucić troszkę cienia. Mimo najszczerszych chęci, nie sposób korzystać z takiego miejsca w słoneczny dzień. Dlaczego nikt o tym nie pomyśli?…

Dzisiaj jednak skorzystaliśmy z Grzesiem z ogromnego, wspaniale położonego placu, który znajduje się przy Młodzieżowym Domu Kultury nr 1 przy Drodze Dębińskiej. Obszar jest naprawdę duży, częściowo zadrzewiony. W upalne dni ławo zatem schronić się w cieniu.

Plac zabaw jest dość dobrze wyposażony. Są dwie piaskownice w półcieniu, huśtawki dla młodszych i starszych dzieci (fajnie, bezpiecznie ogrodzone), kilka zjeżdżalni i wiele innych atrakcji. Wszędzie rośnie trawa, wkoło są ławeczki, tak że strudzeni rodzice czy opiekunowie mogą sobie odpocząć i poobserwować swoje pociechy podczas zabawy.plac zabaw MDK

Zauważyłam, że z obiektu korzysta młodzież szkolna podczas (prawdopodobnie) zajęć wuefu i wówczas robi się trochę gwarno. Poza tym w tygodniu w godzinach przedpołudniowych jest spokój i cisza. Przychodzą tylko nieliczne dzieciątka z rodzicami/opiekunami.

Niestety trzeba tam specjalnie przyjechać, gdyż w pobliżu raczej nie ma domów mieszkalnych. Na szczęście przed budynkiem MDK jest parking.

Warto także zapoznać się z ofertą samego Domu Kultury, który oferuje liczne zajęcia dla dzieci i młodzieży za niedużą odpłatnością. Działają tam pracownie taneczne, dziennikarskie, plastyczne, muzyczne i wiele innych. Jest też propozycja dla maluszków już od drugiego roku życia: zajęcia artystyczne „Mama i ja”.