Place zabawPoznań i okolice

Plac zabaw – nowy Park Bambrów Poznańskich

W Poznaniu na początku jesieni otwarto nowy park, a w nim nowy plac zabaw. Park otrzymał nazwę Park Bambrów Poznańskich i znajdziemy go na poznańskim Dębcu.

Nowy park mieści się na Dębcu w okolicach ulic Dolnej Wildy i Orzechowej, czyli w mojej dzielnicy. Nasz Grześ uwielbia tu przychodzić z jednej podstawowej przyczyny: tu zawsze spotka swoich kolegów i koleżanki ze szkoły i z przedszkola 🙂 . A to jak wiadomo duży plus zarówno dla dziecka, jak i dla rodzica 😉

Ale wracając do samego parku, to został on podzielony na kilka stref. Pierwszą z nich są oczywiście place zabaw. Jeden jest dla maluszków, a drugi dla starszych dzieci. Zakątek dla młodszych dzieci został wyposażony w różne ciekawe urządzenia do zabaw, gry zręcznościowe i interaktywne oraz huśtawki.

W drugiej części dla starszych dzieci można korzystać ze zjazdu linowego, linarium, ścianki wspinaczkowej oraz kosmicznego surfera lub podwójnej huśtawki wahadłowej.

Kolejna strefa parku, to strefa spacerowo-rekreacyjna. Są tu ławki i alejki oraz kwietny klomb i szpaler drzew przy ścieżkach. Na razie drzewka są jeszcze małe, ale z czasem na pewno dadzą sporo cienia i zrobią niezły klimat.

Ostatnią strefą w parku jest strefa wybiegu dla czworonogów. Psy mogą się tu bezpiecznie wybiegać i spotkać swoich małych przyjaciół, a właściciele powymieniać doświadczeniami z innymi posiadaczami psów.

Park Bambrów Poznańskich to drugi park w Poznaniu, który zbudowano od podstaw (pierwszy to Park Rataje), wcześniej na tym terenie były ogródki działkowe, a potem właściwie nic nie było…

Na razie jeszcze całość nie ma charakteru parku w pełnym tego słowa znaczeniu, bo drzewostan jest młody i niski, a inne nasadzenia też jeszcze nie zdążyły się mocno rozwinąć. Jednak myślę, że za parę lat park nabierze „wyrazu”, zazieleni się i będzie to bardzo fajne miejsce na odpoczynek.

Cieszę się, że park powstał właśnie na tym terenie, bo jest to miejsce, w którym można się spotkać z okolicznymi dziećmi i ich rodzicami, co do tej pory nie było takie łatwe, gdyż w najbliższej okolicy nie ma niczego podobnego. Choć mam jedną uwagę do tego placu zabaw: otóż strefa dla starszych dzieci jest dość atrakcyjna również dla młodszych, choć moim zdaniem nie jest dla nich bezpieczna. Rodzice i opiekunowie muszą bardzo pilnować, aby nie doszło do jakiegoś nieszczęścia. Atrakcje nie są w żaden sposób zabezpieczone przed mniejszymi dziećmi, co może kiedyś doprowadzić do nieprzyjemnego incydentu, a nawet wypadku. A więc rodzice, uważajcie na młodsze dzieci!