City breakPoznań i okolice

Punkty widokowe w Poznaniu

Prawie każde miasto ma swoją wieżę widokową, czyli punkt z którego można podziwiać całą panoramę okolicy. Takie miejsce to również ciekawa atrakcja turystyczna. Zwiedzając stolicę Wielkopolski warto odwiedzić kilka miejsc, z których zobaczyć można fajne widoki. W Poznaniu jest kilka punktów widokowych, jednak nie wszystkie są takie oczywiste, ale zapewniam Was, że opłaca się tam zajrzeć.

Pierwszy z nich to oczywiście wieża widokowa na zamku na Górze Przemysła. Jest to chyba najbardziej znane miejsce w Poznaniu, z którego widać całe Stare Miasto. Wieża ma ok. 43 m wysokości. Można stamtąd podziwiać panoramę Poznania. Na wieży są dwa tarasy widokowe: jeden niższy – zadaszony, drugi wyższy – otwarty. Wstęp na wieżę jest odpłatny (bezpłatnie tylko we wtorki).

Drugim punktem widokowym jest taras widokowy na dachu w Bramie Poznania ICHOT. Wstęp na taras możliwy jest po zakupieniu biletu do muzeum Brama Poznania ICHOT. Z tarasu podziwiać można Ostrów Tumski i Śródkę. Może nie jest to jakiś spektakularny widok, ale zawsze… 😉

Kolejne miejsce widokowe mieści się na ostatnim piętrze budynku Bałtyku w samym centrum Poznania. Nie jest to oficjalny punkt do zwiedzania lecz przeszklona kawiarnia/restauracja. Polecam jednak wybrać się tam choć na kawę, bo widoki są po prostu wspaniałe. Moim zdaniem, to najlepsze miejsce do podziwiania panoramy Poznania z góry 🙂 . Bardzo zachęcam do wjechania na bodajże 15 piętro, bo widoki zapierają dech w piersiach!

Następny ciekawy punkt widokowy w Poznaniu to taras na ostatnim piętrze w Galerii MM na Alejach Marcinkowskiego. Wystarczy wjechać na 3 poziom windą i udać się na taras i już można oglądać z wysokości całe Aleje Marcinkowskiego! Uwaga: taras w okresie zimowym może być czasami zamknięty.

Ostatnim miejscem skąd można zobaczyć panoramę w tym przypadku części Poznania jest wieża widokowa w Parku Szachty (Świerczewo). I tu wreszcie jest to wieża widokowa z prawdziwego zdarzenia (wstęp bezpłatny). Mimo, że Park Szachty jest nieco oddalony od centrum Poznania, to naprawdę warto przyjechać. Jest to obecnie jedno z najładniejszych, niezwykle zielonych i nieco dzikich miejsc w Poznaniu. Idealne na spacery o każdej porze roku, a widok z wieży jest wspaniały 🙂 .