Ciekawe wydarzenia

Rodzinny Dzień Dziecka w Starym Browarze

Dzień Dziecka w Starym Browarze, fot. J. WittchenRodzinny Dzień Dziecka w Starym Browarze! Jak co roku Stary Browar przygotował na Dzień Dziecka atrakcje, które bawić będą nie tylko najmłodszych, ale całe rodziny. W programie m.in. zwiedzanie prawdziwego wozu strażackiego, zabawy z ogromną niczym spadochron chustą z aktorami Teatru Muzycznego, bandażowanie pluszaków, tory przeszkód, warsztaty plastyczne oraz mnóstwo gier i zabaw z nagrodami. Nie zabraknie też akcji charytatywnej na rzecz potrzebujących dzieci, o której opowie Dominika Kulczyk.

Sobota, 30 maja, godz. 11:00, Pasaż:

Spotkanie z Dominiką Kulczyk
Dominika Kulczyk opowie o akcji na rzecz dzieci w potrzebie, która odbędzie się 1 czerwca w Starym Browarze. Każdy może wziąć w niej udział i dołożyć w ten sposób swoją cegiełkę.
Dominika Kulczyk od lat angażuje się w liczne projekty charytatywne. Aktywnie zachęca także do wolontariatu, m.in. poprzez program „Efekt Domina”, pokazujący niektóre z projektów realizowanych w Polsce i na świecie przez prowadzoną przez nią Kulczyk Foundation, pomagającą tym, którzy nie mają szans na samodzielną poprawę swojego życia. Jest także m.in. założycielką i wiceprezesem polskiego oddziału Green Cross International – trzeciej co do wielkości pozarządowej globalnej organizacji ekologicznej oraz członkiem Rady Programowej UN Global Compact Poland – największej na świecie inicjatywy ONZ na rzecz społecznej odpowiedzialności biznesu i wspierania zrównoważonego rozwoju.

Sobota i niedziela, 30-31 maja, godz. 11:00, 12:30, 14:00 i 15:30:

Warsztaty plastyczne dla dzieci „Karuzela” Dzień Dziecka w Starym Browarze, fot. J. Wittchen - 3
Park Starego Browaru (w razie niepogody Szachownica), wstęp wolny, obowiązują zapisy w Punktach Informacyjnych: informacja@starybrowar5050.com, tel. 61 667 14 00 lub osobiście, materiały zapewnia Stary Browar.

Każde dziecko wykona własną karuzelę o wysokości 30 cm wykorzystując do tego tekturę, sklejkę i różnokolorowe materiały. Warsztaty poprowadzi Kura Domowa, specjalizująca się przedstawianiu dzieciom możliwości kreatywnego wykorzystywania prostych przedmiotów codziennego użytku i dawania im nowego, pięknego życia.

Niedziela, 31 maja, godz. 12:00 – 17:00:

Pokaz wozu strażackiego
Plac od ul. Ratajczaka

Przy wejściu do Starego Browaru od ulicy Ratajczaka na dzieci czekać będzie prawdziwy wóz strażacki. Będzie można do niego wsiąść, zobaczyć wyposażenie auta i porozmawiać ze strażakami.

Strefa Młodego Ratownika PZU
Park Starego Browaru

W Strefie Młodego Ratownika PZU animatorzy zaproszą dzieci do zabaw, które przybliżą zasady bezpieczeństwa. Będą uczyć dzieci jak powinno reagować się w sytuacjach kryzysowych: wzywać pomoc i udzielać pierwszej pomocy. Ponadto w programie: turniej wiedzy o bezpieczeństwie, bandażowanie pluszaków, układanie puzzli, konkursy i upominki.
Obok strefy PZU znajdą się będą specjalne bieżnie. Każdy przebiegnięty na nich kilometr będzie odpowiadać ilości złotówek, które przekazane zostaną na cel charytatywny.

Strefa Škoda Auto Lab
Park Starego Browaru

W strefie przygotowanej przez Skodę na dzieci czekać będzie wiele atrakcji związanych z podróżowaniem samochodem, wśród nich m.in. samochodziki biegowe, konkursy pakowania bagażu, zakładania łańcuchów oraz strefa kolorowanek.

Strefa Zabawy Teatru Muzycznego
Park Starego Browaru

W strefie poznańskiego Teatru Muzycznego dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach i zabawach przy muzyce z wielką, przypominającą kolorowy spadochron chustą Klanzy.

Miasteczko Drogowe Policji i spektakl „Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi”
Przy Teatrze Muzycznym

Teatr Muzyczny w Poznaniu w godz. 14:00 i 17:00 zaprasza na roztańczony i rozśpiewany musical dla dzieci „Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi”. Ponadto w godzinach 12:00 -17:00 przy budynku teatru Policja przygotuje specjalny tory rowerowy – slalomy, pochylnie i ostre zakręty, na którym będzie uczyć jak sprawnie pokonywać rowerem przeszkody, które można spotkać na drodze.

zdjęcia: fot. J. Wittchen