do centrum handlowego, marketuInne miejsca

Stary Browar – fajne miejsce na zakupy i nie tylko

P10103261Stary Browar w Poznaniu to galeria handlowa, centrum sztuki i biznesu, chętnie odwiedzana przez Poznaniaków i nie tylko. Miejsce to naprawdę robi wrażenie, a przy tym mieści w sobie praktycznie wszystko, co jest potrzebne do tego, aby miło spędzić czas. Jest bardzo dużo różnego rodzaju sklepów, punktów gastronomicznych, kino, a także galerie, wystawy itp.

Ale dla mnie najważniejsze jest to, że Stary Browar jest niezwykle przyjazny rodzinom z dziećmi. Pomyślano tu o windach (zarówno w starej, jak i nowej części), które są przestronne i ze spokojem można wjechać nawet kilkoma wózkami naraz. Zorganizowano także specjalne pokoiki, w których można swobodnie nakarmić i przewinąć dziecko. Są one umieszczone tuż obok toalet, jednak nie na każdej kondygnacji. W pomieszczeniach tych naprawdę niczego nie brakuje. Znajduje się tam przewijak, umywalka, krzesło, kosz na śmieci i długi blat. Swobodnie wjeżdża się wózkiem, gdyż pokój jest dość przestronny. Jedyne do czego można się przyczepić, to sterylny, wręcz „toaletowy” charakter pomieszczenia. Nie ma tu żadnych kolorowych akcentów, czy dekoracji. Ale to chyba nie jest najważniejsze ;).st.browar

W Starym Browarze często organizowane są imprezy kulturalne i warsztaty dla dzieci. Wstęp na ogół jest bezpłatny lub kosztuje całkiem niewiele (np. 5 zł). Kalendarz imprez zawsze zaplanowany jest na miesiąc, warto się zapoznać z propozycjami i przyjść w odpowiednim dniu ze swoją pociechą.

A poza tym są tam ogromne przestrzenie. Można to wykorzystać w deszczowy, zimny dzień i zabrać dziecko, aby się np. wybiegało ;).

Ja osobiście bardzo lubię przebywać w Starym Browarze i robić tu zakupy, zwłaszcza w starej części. Mam łatwy dojazd, zarówno tramwajem, jak i samochodem. Mimo dużej liczby klientów, nie odczuwa się tłoku. Można swobodnie się przemieszczać. Za każdym razem zachwycam się architekturą i wykonawstwem w najlepszym stylu, a także niewiarygodnym wyczuciem smaku w każdym detalu. Moim zdaniem jest to miejsce, które spokojnie mogę polecić rodzicom z małymi dziećmi.