Ciekawe wydarzeniaO wszystkim

Warsztaty Akademia Duckie Deck w Poznaniu!

IMG_4987Dziś byliśmy z Grzesiem na fantastycznych warsztatach dla dzieci Akademia Duckie Deck. Poznań to jedno z 5 miast jakie Akademia odwiedziła. Oprócz naszego miasta Akademia zawitała lub dopiero zawita do takich miast jak: Wrocław, Warszawa, Gdańsk i Kraków. Akademia Duckie Deck to cała gama atrakcji dla całej rodziny, ciekawostki ze świata robotyki, elektroniki, programowania, informatyki, zabawy i gier, czyli wszystko to, co obecnie najbardziej lubią dzieci!

Warsztaty przewidziane są dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Większość z nich jest bezpłatna. Ich tematyka jest bardzo różna, ale wszystkie zajęcia przygotowane są tak, aby rozwijać naturalną dziecięcą ciekawość, kreatywność i chęć poznawania otaczającego świata. Zapisy na warsztaty odbywały się kilka tygodni wcześniej przez Internet. Zgłosiliśmy naszego Grzesia na dwa z nich: Tworzenie filmów animowanych i Cortland – nauka programowania z robotami.

Trochę się obawialiśmy, czy nie jest jeszcze trochę za mały, ale już na miejscu wszystkie nasze obawy rozwiały się, bowiem okazało się, że warsztaty zostały przygotowane w sposób niezwykle atrakcyjny i profesjonalny, a prowadzący posiadali doskonałe podejście do dzieci, potrafili nawiązać z nimi świetny kontakt, zainteresować tematem i odpowiednio reagować na dziecięcy entuzjazm, chęć działania i zainteresowanie. Brawo!

Oprócz konkretnych warsztatów na dzieciaki (i rodziców) czekało wiele innych atrakcji, między innymi:

  • mobilne aplikacje,
  • muzyczny stół,
  • elektryczne konstrukcje littleBits,
  • labirynty Sphero,
  • tekturowe gogle z wirtualną rzeczywistością
  • rollercoaster 3D i wiele innych.

Natomiast Allegro przygotowało kącik zdrowych soków, które można było wypić po uprzednim „wyjeżdżeniu” sobie na rowerze odpowiedniej dawki prądu potrzebnej do uruchomienia blendera 😉IMG_4971

My jako rodzice uczestniczyliśmy z Grzesiem w warsztatach Cortland – nauka programowania z robotami, które bardzo podobały się Grzesiowi. Muszę przyznać, że ja również nie powstrzymałam się od czynnego udziału w zajęciach. Programowanie robotów Dash & Dot to niesamowicie interesująca i zajmująca zabawa zarówno dla dzieciaków, jak i dla rodziców!

Po wyjściu z sali Grzesiek czuł niedosyt i wykrzykiwał: ja nie chcę do domu, chcę na jeszcze jedne warsztaty! To świadczy o tym, że te parę godzin spędzonych z Duckie Deck były bardzo udane i zdecydowanie za szybko się skończyły. Mam nadzieję, że będziemy jeszcze kiedyś mieli okazję to powtórzyć. Czekamy zatem na następną edycję z wielką niecierpliwością!IMG_5005

Więcej informacji o Akademii Duckie Deck znajdziecie TUTAJ