Place zabawPoznań i okolice

Wartofrajda – nowy plac zabaw w Poznaniu

Wartofrajda to nowy plac zabaw, który mieści się w starym korycie Warty, tuż koło Nowej Gazowni. Różni się od innych placów dla dzieci przede wszystkim fajną miękką nawierzchnią oraz bogatym wyposażeniem w różnorodne, ciekawe urządzenia dla dzieci, które pomagają rozwijać między innymi koordynację ruchową i przestrzenną, a także wyobraźnię.

Jest tu szeroka zjeżdżalnia, trampolina, ścieżka sensoryczna, różnego rodzaju karuzele, ścianki wspinaczkowe, tyrolka i sporo innych niespodzianek.

Wartofrajda została oficjalnie otwarta na początku lipca 2017 roku i do tej pory cieszy się dużym zainteresowaniem zarówno wśród dzieci, jak i rodziców. Jest to rzeczywiście niezwykły plac zabaw, troszkę podobny do tego w Owińskach, choć znacznie mniejszy. Jednak wrażenie robi przede wszystkim jakość wykonania, pomysłowość i dobre przystosowanie do dzieci w praktycznie każdym wieku – od maluszków do dzieci w wieku wczesnoszkolnym – każdy znajdzie tu coś interesującego dla siebie.

W weekendy plac zabaw jest praktycznie oblegany. Widać, że dzieci czują się tu bardzo dobrze, dlatego najlepiej jest przyjść nieco wcześniej. My byliśmy przed 10.00 rano i było prawie pusto. Oczywiście potem Wartofrajda zaczęła się wypełniać dziećmi i opiekunami.

Niestety jest jeden minus – plac wystawiony jest w całości na słońce. Nie ma tu ani drzew, ani praktycznie żadnej ochrony przed upałem. Niewielki cień dają tylko zainstalowane urządzenia. Nie ma się gdzie schować, więc wręcz niezbędne są czapeczki ochronne dla dzieci oraz woda do picia.Plusem tego miejsca jest to, że zaraz obok znajduje się mgiełka wodna, którą można się nieco ochłodzić w gorące dni.

Teren wokół placu również robi wrażenie. Są alejki z ławeczkami, jest piękna zieleń, fontanna, a około 200 metrów dalej nawet publiczne toalety (płatne: 1,50 zł). Parkiem można przespacerować się na rozległe tereny nadwarciańskie i do Kontenerów, tak że jest co robić.

Jeśli już zaplanujecie wyjście ze swoimi pociechami do Wartofrajdy, koniecznie weźcie ze sobą jakieś przekąski, bo tak szybko stąd nie wyjdziecie 😉

Jest to naprawdę ładne i bardzo fajne miejsce. Naszemu Grzesiowi bardzo się podobało, więc polecam!