do centrum handlowego, marketuInne miejsca

Z dzieckiem do Galerii MM

galeriamm1Jednym się podoba, innym wręcz przeciwnie. Znajduje się w samym centrum Poznania, na skrzyżowaniu ulic: Św. Marcina i Al. Marcinkowskiego. Nowoczesna bryła od razu rzuca się w oczy – nowa Galeria MM. Ale czy jest przyjazna rodzicom z małymi dziećmi?

Będąc kiedyś z Grzesiem w mieście, postanowiłam wstąpić do Galerii MM i przekonać się o tym. Wchodząc natkniemy się na podjazdy dla wózków. Wnętrze robi całkiem dobre wrażenie. Jest kilka wind, z wózkiem można się więc bezproblemowo poruszać po piętrach. Jedynym haczykiem jest rozeznanie się w kondygnacjach, gdyż w windzie są przyciski pięter np: -1, 0, A, 1,2,3. Jest kilka poziomów piętra 0. Ale w końcu kiedyś winda się zatrzyma, tam gdzie my chcemy ;). P1010074

Moim celem było również sprawdzenie, czy jest miejsce do przewijania niemowląt. Otóż jest, niedaleko galeria mmtoalet. Jednak nie trzeba wchodzić do ubikacji, co moim zdaniem jest na plus. Na drzwiach jest ogromnych rozmiarów oznaczenie, którego nie można nie zauważyć. W środku jest czysto, przestronnie. Znajduje się szeroki blat oraz umywalka i kosz na śmieci. Brakuje tylko jednego – jakiegoś krzesła. Raczej na stojąco nie da się karmić dziecka piersią. Chyba, że wskoczy się na blat 😉 i w ten sposób spróbuje się nakarmić dziecko. Możliwe, że nikt nie przewidział wykorzystania tego pomieszczenia do takiego celu. Być może do dyspozycji mam karmiących jest inne pomieszczenie. Chciałam o to zapytać kogoś z pracowników lub ochrony, ale nikogo z nich niestety akurat nie zauważyłam.

Pokój jest dość duży, tak, że bez problemu wjedzie się wózkiem. I co też istotne, w drzwiach jest wąska matowa, mleczna szyba, przez którą widać, że ktoś jest w środku, więc nikt niepożądany raczej nie będzie się tam pchał. Toalety i miejsca do przewijania dzieci są dość dobrze oznakowane i na pewno nie będzie problemu z ich znalezieniem.

Ogólnie mówiąc galeria pomyślała o wygodzie rodzin z małymi dziećmi. Jest sporo udogodnień. Można zatem spokojnie wybrać się z maluchem na zakupy :).