do centrum handlowego, marketuInne miejsca

Z dzieckiem do M1

m1Zmuszeni byliśmy pojechać z Grzesiem do centrum handlowego M1. Mieliśmy parę spraw do załatwienia i nie za dużo czasu. Chodzenie z kilkunastomiesięcznym dzieckiem do centrum handlowego nie jest łatwą sprawą, a utrudnieniem był brak wózka dziecięcego.

Jednak ku naszemu zdziwieniu w M1 w Poznaniu można wypożyczyć dla dzieci wózki-samochody, które naprawdę wspomagają przemieszczanie się po całym obiekcie. Mimo, że wyglądają dość topornie, bardzo łatwo się je pcha, a dziecko jest zafascynowane taką podróżą po sklepie. Koszt wypożyczenia to 5 zł za godzinę. Może to i dużo, ale ciche, spokojne dziecko kręcące zawzięcie kierownicą przez całą godzinę jest tego warte. Szybko załatwiliśmy co trzeba i starczyło nam nawet czasu na mały posiłek.

Kolejnym miłym dla nas zaskoczeniem w M1 był pokój do przewijania dzieci. Jest to całkiem spore, kolorowe m1 c.h.pomieszczenie, które robi miłe wrażenie. Znajduje się niedaleko toalet i jest odpowiednio oznakowane. W pokoju tym jest wszystko co niezbędne, czyli przewijak, umywalka, blat i miejsce do siedzenia.

Natomiast minusem tego centrum jest zlikwidowanie placu zabaw dla dzieciaków, w którym kiedyś można było zostawić maluchy na jakiś czas i ze spokojem udać się na zakupy. Ciekawe dlaczego już go nie ma… To było naprawdę fajne rozwiązanie. Pamiętam, że sami często wybieraliśmy ten sklep, gdyż można było bezpłatnie oddać tam dzieci pod opiekę na jedną, czy dwie godziny i w tym czasie załatwić kilka niezbędnych spraw. Szkoda…

Pomimo tego braku uważam centrum M1 za miejsce przyjazne rodzinom z małymi dziećmi. 🙂 Zakupy z maluszkiem okazały się bezproblemowe i całkiem przyjemne.