Cała PolskaO wszystkimpodróże, wakacje, wyjazdy

Top 15 moich wpisów podróżniczych – rok 2019

Rok 2019 już za nami. Przed nami kolejny czas nowych wyzwań, małych i dużych podróży oraz wycieczek. Krótkie podsumowanie roku 2019 już zrobiłam, a teraz czas na analizy…

Chciałabym Wam przedstawić 15 wpisów na blogu (oczywiście w tematyce podróżniczej), które cieszyły się największym powodzeniem w roku 2019. Oznacza to, że najwięcej osób je odwiedziło, przeczytało i być może skorzystało z nich lub się nimi zainspirowało.

Czasami dostaję takie informacje zwrotne, czy też podziękowania za inspiracje i muszę przyznać, że to mnie bardzo cieszy oraz daje kopa i motywacje do dalszych działań. I bardzo Wam za tego typu wiadomości dziękuję!

A teraz lista najczęściej odwiedzanych artykułów w 2019 roku 🙂

1. Białowieża i Puszcza Białowieska z dzieckiem– to niewątpliwie najpoczytniejszy wpis ubiegłego roku (choć dotyczy naszej wyprawy z 2018 r.) – może wschodnia część kraju staje się ostatnio coraz bardziej atrakcyjna, a może chcemy po prostu uciec od wiecznego zgiełku i chaosu, a tam znajdujemy spokój, ciszę i dodatkowo piękne, tajemnicze i nieodkryte zakątki…

2. Albania z dzieckiem – to też coraz modniejsza destylacja naszych rodaków, więc tu akurat nie dziwi mnie popularność tego wpisu (w Albanii byliśmy w 2017 r.)

3. Park linowy w Jankowicach – to miejscówka lokalna (bo znajduje się niedaleko Poznania), jednak bardzo fajna dla dzieci – i co ważne: darmowa! (wpis z 2018 r.)

4. Góry Izerskie z małymi dziećmi – no tak, góry równiej są coraz chętniej odwiedzane przez rodziny z dziećmi, co mnie niezmiernie cieszy! (wpis z 2014 r.)

5. Beskid Śląski z dzieckiem – to kolejny artykuł o górach (wpis z 2017 r.) – przepiękne okolice, wyjątkowe widoki!

6. W górach Sowich z niemowlakiem i młodzieżą – góry Sowie są jedną z naszych ulubionych miejscówek. Leżą stosunkowo niedaleko Poznania, są mało popularne i przez co mało oblegane przez turystów, ale jest tam mnóstwo atrakcji i wyjątkowych miejsc… (wpis z 2013 r. – jeden z pierwszych na blogu)

7. Góry Złote z dzieckiem na szlaku – to znowu o przepięknych terenach górskich… (wpis z 2013 r.)

8. Gdzie nad jezioro… – to także bardzo lokalny wpis o podpoznańskich jeziorach i kąpieliskach – bardzo przydatny w sezonie letnim! (wpis z 2019 r.)

9. Rudawy Janowickie – tereny piękne i jeszcze nierozdeptane przez turystów, godne polecenia! (wpis z 2016 r.)

Schronisko Szwajcarka
Pod Sokolikami
Starościńskie Skały

10. Weekend w Warszawie z dzieckiem – no to mnie w ogóle nie dziwi, że artykuł był chętnie odwiedzany, w końcu Warszawa, to miasto do którego po prostu trzeba pojechać! (wpis z 2017 r.)

11. Sieraków i kraina 100 jezior – wpis cieszył się dużą popularnością, mimo, że w Sierakowie byliśmy zimą! Tak więc te okolice są atrakcyjne nie tylko w sezonie wakacyjnym… (wpis z 2019 r.)

12. Wyprawa rodzinna w Pieniny – Pieniny są cudowne! Zakochałam się w nich po uszy! A spływ Dunajcem był moim marzeniem, które oczywiście udało się spełnić 😉 , (wpis z 2014 r.)

Widok na Trzy Korony
Spływ – widoki
Zamek w Niedzicy

13. Szczecin z dzieckiem – kolejne miasto, które warto odwiedzić! Jest tam tyle fantastycznych miejsc, że nie sposób wszystkich wymienić… (wpis z 2018 r.)

14. Karkonosze z dzieckiem – to była wyprawa roku 2019! Zaplanowana bardzo skrupulatnie i dopięta na ostatni guzik. Wymagała od nas dużo wysiłku, samozaparcia, organizacji przede wszystkim logistycznej, ale też dała nam ogromną satysfakcję, niesamowitą przygodę, najpiękniejsze widoki i wiele radości i szczęścia! 😀 (wpis z 2019r.)

15. Bobrowy szlak – to jeszcze jeden lokalny wpis o szlaku nadwarciańskim! Piękne okolice, cudowne krajobrazy, przestrzeń… Super miejsce na kilkugodzinną wycieczkę! (wpis z 2018r.)

Jak widać, najczęściej odwiedzane wpisy dotyczyły przede wszystkim gór 🙂 . Ale może wynika to z tego, że tych wpisów jest tutaj najwięcej, bo my sami kochamy góry i górskie szlaki!!!

Mam nadzieję, że rok 2020 sprawi, że tych górskich wpisów przybędzie i będziecie mogli przeczytać jeszcze więcej o niesamowitych górskich szlakach i ciekawych miejscach. Zapraszam do śledzenia i obserwowania nas nie tylko na FB ale również na Instagramie!

Do zobaczenia na szlakach w 2020 roku, gdzieś w Polsce! 😀