Porady różne

Urodziny nastolatków

tortZ przyjęciem urodzinowym dla kilkulatka nie ma problemu. Można zorganizować zabawę samemu w domu, zlecić specjalistom-animatorom lub pójść do lokalu, który specjalizuje się w tego rodzaju imprezach. W Poznaniu jest sporo takich punktów, które prześcigają się w pomysłach.

Ale co i jak zorganizować dla nastolatek/nastolatków? Jakie atrakcje mogą przypaść im do gustu?

Dla młodszych (11-12 latków) jeszcze się coś znajdzie: kino, aquapark, kręgle. Ze starszymi już nieco gorzej.

Długo zastanawiałam się co zaproponować najstarszemu synowi na jego 15-ste urodziny. To taka okrągła rocznica. Chciałam zorganizować coś wyjątkowego, coś, co zapamięta na długo, coś co będzie frajdą dla wszystkich zaproszonych gości (młodzieży).
I wymyśliłam :). Syn przystał na ten pomysł z dużym entuzjazmem (ale o tym za chwilę ;)).

Warto najpierw zastanowić się nad zainteresowaniami naszej latorośli. Pomyślmy co syn/córka lubi robić, co sprawia mu/jej dużo przyjemności i radości. A potem poszukajmy w internecie, czy też w okolicy, w mieście – odpowiedniego miejsca lub może zaprośmy specjalistę z danej dziedziny do domu.

Na przykład, jeżeli nasza córka interesuje się modą, makijażem, fryzjerstwem, pomóżmy jej w zorganizowaniu przyjęcia urodzinowego pod hasłem: „mini-spa”, znajdźmy lokal (np. Lolo Manolo) lub zaprośmy do domu specjalistkę: kosmetyczkę, wizażystkę lub fryzjerkę i niech się dziewczyny bawią :). Przy okazji wyniosą z imprezy fachową wiedzę, będą miały okazję zapytać o różne interesujące dorastającą, młodą kobietę sprawy i otrzymają kompetentną poradę.

Dla osoby, która lubi gotować, może to być kurs gotowania w gronie przyjaciół. Obecnie jest wiele takich ofert. Nastolatka lubiąca robótki ręczne również znajdzie atrakcję dla siebie. Polecam rozeznać temat i spróbować zaskoczyć dziecko nietuzinkową formą spędzenia urodzin.

Dla chłopaka również jest mnóstwo ciekawych opcji. Jeżeli syn interesuje się samochodami – mogą to być np. gokarty.

Mój syn natomiast interesuje się militariami. Pomyślałam więc, że spodoba mu się paintball – Paintball Fort Dębiec. I rzeczywiście, był to strzał w dziesiątkę. Wybraliśmy miejsce, które specjalizuje się w organizacji m.in. imprez dla dzieci i młodzieży. Mają dużą ofertę gier dla dzieci od 5 do 18 roku życia. Syn wybrał jedną z propozycji i razem z zaproszonymi kolegami świetnie się bawili. Był również urodzinowy tort i prezenty.paintball urodziny

Inną (dużo tańszą) opcją jest zorganizowanie dzieciakom kina domowego. Wystarczy narobić dużo popcornu i innych przekąsek i znaleźć fajny film dla młodzieży. Można pokusić się też o wypożyczenie projektora, wówczas efekt będzie jeszcze lepszy.

Inną opcją może być zabawa w Escape Roomie. Wśród wielu ofert wybiera się tematykę, która najbardziej dziecku przypadnie do gustu. Jest naprawdę w czym wybierać. Taka forma imprezy bardzo integruje zespół, angażuje wszystkich uczestników, sprawia, że potem długo młodzi będą o tym pamiętać.

Jednak coraz więcej młodzieży najchętniej spędza wolny czas przed komputerem, grając w gry. Dotyczy to również moich starszych synów. I właśnie w ten sposób mój średni syn chciał uczcić swoje 15-ste urodziny. Zaprosił kilku kolegów, którzy przyszli ze swoimi laptopami. Główną atrakcją wieczoru były rozgrywki League of Legends z przerwą na pizzę. No cóż, skoro to im sprawia przyjemność… 😉

Na pewno każdy rodzic zna swoje dziecko i wie jak sprawić mu radość. Spróbujmy zatem wykazać trochę inwencji lub wysłuchać swojej pociechy i pomóżmy dzieciakom (właściwie powinnam napisać: młodzieży) zorganizować fajną (ich zdaniem!) imprezę urodzinową :).